Pięć setów w Kielcach, godzina Tytana - podsumowanie 1. kolejki Młodej Ligi

Po raz drugi w historii rywalizację rozpoczęli siatkarze zgłoszeni do rozgrywek Młodej Ligi. W pierwszej kolejce wygrane zanotowali medaliści poprzedniej edycji: Asseco Resovia Rzeszów, Skra Bełchatów i Delecta Bydgoszcz oraz drużyny z Częstochowy i Kędzierzyna-Koźla.

W tym artykule dowiesz się o:

Fart Kielce - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:16, 21:25, 19:25, 27:25, 8:15)

Rozegrany już w piątek pojedynek w Kielcach stanowił inaugurację drugiej edycji Młodej Ligi. Na koniec poprzedniego sezonu zespoły ZAKSY i Farta zajęły kolejno siódme i ósme miejsce. Na początku sezonu 2011/2012 ponownie lepsi okazali się gracze z Kędzierzyna-Koźla. Nie wskazywała na to bynajmniej pierwsza partia wygrana bardzo pewnie przez gospodarzy. W kolejnej górą byli już jednak goście. Trzeci set to ponownie wyraźna dominacja ZAKSY. Najbardziej zacięta była czwarta odsłona tego spotkania, w której po grze na przewagi zwyciężyli "Farciarze". W tie-breaku kędzierzynianie nie dali już szans przeciwnikom i wygrali tę partię do 8. Z bardzo dobrej strony w zespole ZAKSY pokazał się zwłaszcza Krzysztof Zapłacki.

Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:21, 22:25, 25:22)

Broniący tytułu rzeszowianie rozpoczęli sezon od zwycięstwa za trzy punkty. Trudno jednak traktować zespół prowadzony przez Jerzego Wietechę jako tę samą drużynę, która występowała w Młodej Lidze rok wcześniej. Podobnie jak inne zespoły, tak i Asseco Resovia występuje obecnie w znacznie zmienionym składzie. Niemniej jednak rozpoczęła ona rywalizację w stylu godnym swoich poprzedników. Przez większość pierwszego seta gospodarze prowadzili dwoma-trzema punktami, a w końcówce popisali się skutecznymi blokami. Połowa drugiej partii również przebiegała pod dyktando rzeszowian, a dodatkowo ich przeciwnicy popełnili sporo błędów. Siatkarze Indykpolu wyszli na prowadzenie przy stanie 15:16 po dwóch asach serwisowych Jakuba Urbanowicza. Już za chwilę jednak ponownie przewagę uzyskali miejscowi i nie oddali jej do końca seta. Trzecia odsłona początkowo również wypadała korzystnie dla Asseco Resovii, ale tym razem, między innymi dzięki mocnemu serwisowi, to olsztynianie cieszyli się ze zdobycia dwudziestego piątego punktu. W czwartym secie goście wytrwale walczyli o doprowadzenie do wyrównania, ale lepsi okazali się siatkarze z Rzeszowa. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Michała Filipa.

Lotos Trefl Gdańsk - Skra Bełchatów 1:3 (14:25, 21:25, 25:21, 22:25)

Atmosferę prawdziwych siatkarskich emocji mogli poczuć młodzi zawodnicy z Gdańska i Bełchatowa, którzy rozegrali swój mecz w efektownej Ergo Arenie. Swoje aspiracje do walki o najwyższe lokaty już na początku nowego sezonu zgłosili siatkarze Skry. W pierwszym secie nie dali oni szans zawodnikom z Gdańska i pokonali ich do 14. Problemy zdrowotne (kontuzja Damiana Wdowika) nie przeszkodziły gościom w wygraniu także kolejnej partii. W trzeciej odsłonie, po zaciętym początku, na prowadzenie wysunęli się gospodarze i tym razem to oni byli lepsi. Choć początek kolejnego seta ponownie układał się po myśli gdańszczan, to jednak później o swojej dobrej grze przypomnieli przyjezdni i to oni wygrali tego seta oraz cały mecz.

Tytan AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:14, 25:21, 25:22)

Mecz w Częstochowie trwał niecałą godzinę (dokładnie 59 minut). Gospodarze przeważali nad rywalami w każdym elemencie i nie pozostawili wątpliwości na temat tego, kto był lepszy w tym pojedynku. Pogrom zafundowali swoim przeciwnikom już w secie otwarcia wygranym do 14. Później goście z Jastrzębia usiłowali nawiązać walkę, jednak próby te okazały się bezskuteczne.

AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz 1:3 (15:25, 17:25, 25:21, 23:25)

W meczu zamykającym pierwszą kolejkę spotkań tegorocznej Młodej Ligi zwyciężyła drużyna z Bydgoszczy. W jej szeregi, po wygraniu dwóch setów, wkradło się rozluźnienie, które wykorzystali gospodarze. Czwarta, najbardziej zacięta w tym spotkaniu partia, padła łupem Delecty. Główny atut zwycięskiego zespołu stanowił pewnością serwis. Bydgoszczanie zdobyli aż dziesięć punktów bezpośrednio z zagrywki przy dwóch zdobytych w ten sposób przez Politechnikę.