Komplet punktów Skry, warszawski AZS na końcu tabeli - podsumowanie 2.kolejki Młodej Ligi

W drugim tygodniu rozgrywek kolejne zwycięstwa odniosły Skra Bełchatów, Delecta Bydgoszcz i AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa. Pierwszy raz w tym sezonie smak wygranej poznały drużyny Farta Kielce i Jastrzębskiego Węgla. Bez żadnej zdobyczy punktowej pozostaje AZS Politechnika Warszawska.

Agnieszka Niedziałek

Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:23, 19:25, 34:32, 25:23)

W tej kolejce jastrzębianie zrehabilitowali się za porażkę sprzed tygodnia w meczu z AZS-em Delic-Pol Norwid Częstochowa. Po przegraniu pierwszego seta siatkarze z Warszawy wykazali się determinacją i zwyciężyli w partii drugiej. Również w kolejnej odsłonie przez długi czas dzielnie walczyli o zagwarantowanie sobie pierwszego punktu w tym sezonie, ale lepsi byli gospodarze tego meczu, którzy wygrali 34:32. Zawodnicy ze stolicy nie podłamali się tym faktem i w czwartym secie także wytrwale zdobywali kolejne punkty. Ostatecznie jednak po raz kolejny lepsi byli zawodnicy z Jastrzębia.

Lotos Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz 3:2 (18:25, 25:16, 23:25, 25:23, 15:12)

Mecz pomiędzy drużynami reprezentującymi północną część Polski w rozgrywkach Młodej Ligi miał przebieg falowy. Pierwsza partia wygrana zdecydowanie przez gości, druga - przez gospodarzy. Dwie kolejne odsłony miały już bardziej wyrównany przebieg i raz jedna, a raz druga drużyna zwyciężyła różnicą dwóch punktów. Gdańszczanie dobrze rozpoczęli piątego seta, w którym zdobyli kilkupunktową przewagę i utrzymywali ją do samego końca. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany Łukasz Wiese.

Indykpol AZS UWM Olsztyn - AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 2:3 (20:25, 25:22, 25:19, 15:25, 11:15)

Pojedynek młodych akademików z Olsztyna i Częstochowy był dużo bardziej zacięty niż mecz ich starszych kolegów. Pierwszego seta pewnie wygrali goście, w drugim górą byli już gospodarze. Również trzecia partia należała do drużyny prowadzonej przez Sergiusza Salskiego, w której na zagrywce - podobnie jak przed tygodniem - świetnie spisywał się Jakub Urbanowicz. Kolejna odsłona zakończyła się jednak zdecydowanym zwycięstwem przyjezdnych i tym samym doszło do rozstrzygającego tie-breaka. W nim lepsi byli częstochowianie, wśród których wyróżniał się mający już na swoim koncie występy w meczach PlusLigi Miłosz Hebda.

Fart Kielce - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 26:24, 25:20)

Biorąc pod uwagę miejsca zajęte przez oba zespoły w ubiegłym sezonie (Resovia – pierwsze, Fart - ósme), można by mówić o sensacji. Warto jednak przypomnieć, że w obu drużynach doszło do bardzo znaczących zmian kadrowych, a w przypadku obrońców tytułu przede wszystkim podkreślić trzeba znaczne odmłodzenie zespołu. Mecz pomiędzy młodymi siatkarzami z Kielc i Rzeszowa miał podobny przebieg do spotkania rozgrywanego dwie godziny później w ramach Plusligi, tyle że tutaj to Fart zszedł z parkietu z tarczą. Wynik 3:0 może być nieco mylący. Rzeszowianie ulegli przeciwnikom w dwóch pierwszych setach dopiero po grze na przewagi. W trzeciej partii wyższość kielczan była już bardziej widoczna i po chwili to oni cieszyli się ze zdobycia trzech punktów.

PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (27:25, 17:25, 25:17, 25:19)

W rozgrywkach Młodej Ligi między siatkarzami Skry i ZAKSY padł wynik, którego wiele osób spodziewało się w meczu zawodników prowadzonych przez Jacka Nawrockiego z podopiecznymi Krzysztofa Stelmacha. Młodzi bełchatowianie „pomścili” starszych kolegów i w czterech setach pokonali przeciwników z Kędzierzyna-Koźla. Pierwsza partia , zakończona wynikiem 27:25 dla gospodarzy, zapowiadała duże emocje. Kolejne sety były już bardziej jednostronne. Kędzierzynianom w tej potyczce udało się wygrać tylko w drugiej partii, następne padały już łupem dobrze dysponowanych tego dnia zawodników Skry.