Trzy sety w meczu na szczycie, pogrom w Rzeszowie - podsumowanie 11. kolejki Młodej Ligi

Niespełna godzinę potrzebowali siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, żeby pokonać kielczan. Również w trzech setach zakończył się pojedynek czołowych zespołów Młodej Ligi, w którym lepsi okazali się zawodnicy Skry Bełchatów. Wygrane odnieśli także Delecta Bydgoszcz oraz akademicy z Warszawy i Częstochowy.

Agnieszka Niedziałek

Lotos Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz 1:3 (30:32, 25:16, 19:25, 17:25)

Najwięcej emocji w meczu pomiędzy zespołami reprezentującymi północną część siatkarskiej mapy kraju przyniosła inauguracyjna partia. Po długiej i zaciętej grze na przewagi górą byli w niej goście z Bydgoszczy. Podrażnieni gospodarze kolejną odsłonę wygrali pewnie do 16. Trzeci i czwarty set to ponowne zwycięstwo Delecty. Trzy punkty zdobyte przez gości pozwoliły im awansować na pozycję wicelidera tabeli.

AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel 3:2 (17:25, 25:17, 25:27, 25:21, 15:7)

Mecz w stolicy był najdłuższym spotkaniem tej kolejki, choć pierwsze dwie partie trudno nazwać wyrównanymi. Raz jedna, a raz druga drużyna wygrywała z przewagą ośmiu „oczek”. Zacięta walka pojawiła się w trzecim secie, który ostatecznie okazał się szczęśliwy dla jastrzębian. Okazało się jednak, że takie rozstrzygnięcie tylko zmotywowało gospodarzy, którzy najpierw wyrównali stan rywalizacji, a następnie wygrali także rozstrzygający tie-break.

AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa - Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:1 (28:26, 22:25, 25:16, 25:22)

W pierwszej rundzie rozgrywek akademickie derby pomiędzy drużynami z Częstochowy i Olsztyna zakończyły się w pięciu setach. Teraz siatkarze spod Jasnej Góry potrzebowali czterech partii, aby udowodnić swoją wyższość. Po grze na przewagi gospodarze wygrali pierwszą odsłonę. W kolejnej lepsi byli goście i na tablicy wyników widniał remis. Później jednak zdecydowanie lepsi byli częstochowianie, którzy zapisali na swoim koncie trzy punkty.

Asseco Resovia Rzeszów - Fart Kielce 3:0 (25:8, 25:17, 25:17)

Mecz w Rzeszowie nie miał zbyt długiej historii. Nie dość, że gospodarze wygrali 3:0, to jeszcze nie pozwolili rywalom w żadnym z nich na zdobycie więcej niż 17 punktów. Prawdziwą deklasacją był pierwszy set, w którym kielczanie zdobyli jedynie osiem „oczek”. Całe spotkanie trwało niecałą godzinę. W pierwszej rundzie w meczu pomiędzy tymi drużynami górą byli gracze Farta, którzy wówczas wygrali w trzech setach.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 22:25, 20:25)

Po meczu na szczycie można było się spodziewać bardziej wyrównanego spotkania. Tymczasem Skra poradziła sobie z ZAKSĄ bez większych problemów. Największy opór ze strony kędzierzynian bełchatowianie napotkali w pierwszej partii. W drugim secie gospodarze również walczyli dzielnie, ale po raz kolejny górą byli goście, którzy w kolejnym secie dokończyli dzieła i zanotowali dziewiąte w tym sezonie zwycięstwo. Przegrana kosztowała zawodników ZAKSY utratę drugiego miejsca w tabeli.