AKS Rzeszów ze złotem mistrzostw świata!

Polska drużyna złożona z uczniów dwóch rzeszowskich szkół sportowych zdobyła złoty medal szkolnych mistrzostw świata rozgrywanych we Francji.

Michał Kaczmarczyk

Rzeszowski zespół odniósł zwycięstwo po pięknej sportowej walce. Co ciekawe, rywalizacja odbywała się przy wielkim audytorium, gdyż grę młodych drużyn oglądało 2-3 tysiące widzów. Młodzi zawodnicy uczą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie, reprezentowali Polskę w nagrodę za zwycięstwo w zeszłorocznej gimnazjadzie - powiedział prezes Podkarpackiego Związku Piłki Siatkowej Wiesław Radomski. Dodajmy, że złoty medal zdobyty przez uczniów rzeszowskiego ZSO (na który składają się Sportowe Gimnazjum i V Liceum Ogólnokształcącego im.K.K Baczyńskiego w Rzeszowie) jest pierwszym tak znaczącym sukcesem Polski w tej kategorii wiekowej.

Szkolne mistrzostwa świata to turniej rozgrywany co dwa lata od 1994 roku, w tegorocznym mundialu udział wzięła 31 drużyn z całego świata. AKS Rzeszów w fazie grupowej turnieju pokonał bez straty seta drużyny Chile, Francji B i Turcji, zaś w fazie pucharowej zwyciężył kolejno z Austrią, Francją A i Chinami. W finale zawodów Polacy przegrywali z drużyną Tajwanu już 1:2, zdołali jednak wyrównać stan meczu mimo beznadziejnej sytuacji w czwartym secie i ostatecznie zwyciężyć w tie-breaku 15:13.