AZS KSZO wrócił do Ostrowca z brązem

Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wróciły na własne obiekty po zakończonych Akademickich Mistrzostwach Polski, w których zdobyły brązowy medal.

W tym artykule dowiesz się o:

W poniedziałek zawodniczki pomarańczowo-czarnych odbędą pierwszy trening po powrocie z Akademickich Mistrzostw Polski, które w minionym tygodniu odbyły się w Krakowie. W fazie grupowej krakowskich mistrzostw siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. pokonały KS Sokół 43 AZS AWF Katowice 3:1 (25:18, 25:19, 18:25, 25:15) oraz KŚ Politechnikę Śląską 3:0 (25:20, 25:21, 25:15). W półfinale podopieczne trenera Dariusza Parkitnego musiały uznać wyższość AZS UE Kraków, który wygrał 3:1 (19:25, 25:15, 25:14, 25:13) i w walce o brązowy medal walczyły z zespołem z Katowic.

Podobnie jak w fazie grupowej, tak i w pojedynku o trzecie miejsce, górą były ostrowczanki, które pokonały rywalki 3:1 (25:14, 25:14, 18:25, 25:15). W Krakowie AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. wystąpił w składzie: Natalia Piekarczyk, Iwona Kosiorowska, Gabriela Buławczyk, Agnieszka Starzyk-Bonach, Dorota Dydak, Katarzyna Brojek, Małgorzata Soja (libero), Alicja Stefańska, Marta Szafraniak, Małgorzata Ślęzak, Ewelina Świerszcz oraz Ksenia Mazur.

Po złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski sięgnęły siatkarki AZS UE Kraków, które w finale gładko wygrały z AZS LSW Warszawa 3:0 (25:9, 25:15, 25:17).