Liga Mistrzyń: Azerrail zawiódł, zmienne szczęście rosyjskich ekip - podsumowanie dnia

Budowany z myślą o podboju Ligi Mistrzyń Azerrail Baku kompletnie zawiódł w konfrontacji z Eczacibasi Stambuł. Zespół Mileny Radeckiej przegrał 0:3.

W tym artykule dowiesz się o:

Azerska drużyna tylko do siebie może mieć pretensje o środową porażkę. Azerrail Baku w dwóch pierwszych setach nadawał ton rywalizacji, ale w końcówkach błyskawicznie roztrwonił wypracowane wcześniej przewagi. W trzeciej odsłonie meczu w ogóle nie podjął walki i poległ do 12. W ekipie Mileny Radeckiej słabo spisały się skrzydłowe, które atakowały z niską skutecznością. Do zwycięstwa Eczacibasi Stambuł poprowadziła Neslihan Darnel. Turecka gwiazda zapisała na swoim koncie 17 punktów.

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w Lidze Mistrzyń kluby z Rosji. Dynamo Kazań wręcz rozbił Robur Tiboni Urbino 3:0. Prawdziwy popis gry dała Maria Borisenko. Środkowa aż 6 razy zablokowała swoje rywalki z Włoch. Do tego 7 oczek dołożyła atakiem (78 procent skuteczności). Jak zwykle niezawodna była również Jekaterina Gamowa (15 punktów).

[color=#000000]O wiele gorzej w środę zaprezentował się inny rosyjski zespół - Dynamo Moskwa. Moskwianki w trzech setach przegrały z ekipą Magdaleny Saad - Lokomotivem Baku.

Ze zwycięstw mogły się też cieszyć drużyny Bank BPS Muszyna, SC Dresdner oraz RC Cannes.[/color]

Grupa A Volero Zurych - RC Cannes 0:3 (22:25, 19:25, 22:25)

Grupa D Eczacibasi Stambuł - Azerrail Baku 3:0 (25:22, 25:23, 25:12)

Dresdner SC - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:21, 19:25, 26:24, 21:25, 15:12)

Grupa E Dynamo Kazań - Robur Tiboni Urbino 3:0 (25:19, 25:13, 25:14)

Grupa F Lokomotiv Baku - Dynamo Moskwa 3:0 (25:20, 25:18, 25:13)

[color=#000000]Bank BPS Muszyna - Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (25:13, 25:15, 25:15)