Liga Mistrzów: Lokomotiw Nowosybirsk na fali - wyniki wtorkowych spotkań

Kolejne zwycięstwa w Lidze Mistrzów odniosły zespoły Noliko Maaseik oraz Lokomotiwu Nowosybirsk i zapewniły sobie awans do fazy play-off.

Tomasz Rosiński

Jihostroj Czeskie Budziejowice w przeciwieństwie do spotkania sprzed tygodnia, kiedy przegrał w trzech setach, postawił trudniejsze warunki Lokomotiwowi Nowosybirsk. Nie wystarczyło to jednak Czechom do zdobycia choćby punktu i ulegli rosyjskiemu zespołowi 1:3. Lokomotiw do czwartego zwycięstwa w Lidze Mistrzów poprowadził duet Marcus Nilsson-Denis Biriukow. Głównym arbitrem tego spotkania był Marcin Herbik.

- To prawda, że ​​nie ma łatwych meczów w Lidze Mistrzów. Czesi zagrali dzisiaj dobrą siatkówkę. Jestem bardzo zadowolony z wyniku zwłaszcza, że ​​każdy set jest ważny w tej rywalizacji - powiedział po tym pojedynku trener zespołu z Nowosybirska, Andriej Woronkow.

Grupa B:

Lokomotiw Nowosybirsk - Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:1 (25:19, 23:25, 29:27, 25:20)

***

Belgijskie Noliko Maaseik po raz kolejny pokonało Arkas Izmir, tym razem 3:2. Kibice w Maaseik zobaczyli ciekawe spotkanie, pełne zwrotów akcji. Najlepszym zawodnikiem meczu był amerykański rozgrywający Noliko - Kyle Caldwell, który ma aż 206 centymetrów wzrostu.

Grupa F:

Noliko Maaseik - Arkas Izmir 3:2 (21:25, 25:23, 25:18, 26:28, 15:13)

***

Grupa G:

Bre Banca Lannutti Cuneo - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:19, 14:25, 25:16, 29:27)

Bez niespodzianki w Cuneo - relacja z meczu Bre Banca Lannutti Cuneo - Asseco Resovia Rzeszów