Andrzej Kowal: Fajnie funkcjonował blok

Asseco Resovia Rzeszów wygrała w meczu 9. Kolejki PlusLigi z Lotosem Treflem Gdańsk 3:0. Trener mistrzów Polski - Andrzej Kowal nie krył zadowolenia z gry swoich podopiecznych.

Mateusz Kędzierski

Rzeszowianie w czwartek zgarnęli całą pulę, dzięki czemu plasują się obecnie na drugim miejscu w tabeli. Co po meczu z Lotosem Treflem Gdańsk powiedział szkoleniowiec Asseco Resovii? - Ten mecz wbrew pozorom był bardzo ciężki. Teraz już nie ma łatwych meczów. Chcieliśmy wygrać za trzy punkty i udało się. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się wygrać bez straty seta. Wiemy jak ważne są sety przy tej wyrównanej ilości punktów w tabeli - powiedział na łamach Polskiego Radia Rzeszów Andrzej Kowal.

Trener Pasów był szczególnie zadowolony z gry Lukasa Tichacka, który podczas meczu skutecznie dogrywał piłki do swoich kolegów z drużyny. - Mieliśmy bardzo dobrą pierwszą akcję i to ryzyko mogliśmy podjąć. Na pewno fajnie funkcjonował blok. Bardzo dobrze grał Łukasz Perłowski. Najbardziej jestem jednak zadowolony z Lukasa Tichacka, który bardzo często gubił blok. Jeżeli Lukas dalej tak będzie grał, to wielki szacunek dla niego - zakończył Andrzej Kowal.

Źródło: Polskie Radio Rzeszów