Serie A: Latina przegrała, Jarosz trzyma poziom

Emocji nie brakowało, niespodzianek też - za taką może uchodzić zarówno porażka Casy Modena, jak i trzeci set w Cuneo. Latinie nie udało się go wygrać, ale jej atakujący znów najczęściej punktował.

Nie zabrakło emocji w 4. kolejce rundy rewanżowej Serie A1. Dość niespodziewanie, choć nie bez walki, 1:3 uległa Casa Modena, a nieco potu wylały Lube Banca Macerata i Tonno Callipo Vibo Valentia, choć ta druga mniej skutecznie. Waleczna okazała się również Andreoli Latina, która mocno próbowała przedłużyć rywalizację i w trzecim secie uległa Bre Bance Lannutti Cuneo dopiero 38:40. Niestety, oznaczało to koniec meczu i porażkę 0:3. Mimo iż trzy punkty bez starty seta zapisała na swoje konto Bre Banka, spotkanie było dość wyrównane, a najczęściej punktującym w nim okazał się Jakub Jarosz. Polak zdobył 17 oczek, w tym szesnaście atakiem przy 59-proc. skuteczności. Jedno dołożył bezpośrednio zagrywką.

Wyniki 4. kolejki rundy rewanżowej Serie A1: Bre Banca Lannutti Cuneo - Andreoli Latina 3:0 (25:23, 25:21, 40:38) BCC-NEP Castellana Grotte - Casa Modena 3:1 (27:25, 23:25, 28:26, 25:20) Itas Diatec Trentino - Altotevere San Giustino 3:0 (25:19, 25:16, 25:21) Cucine Lube Banca Marche Macerata - CMC Rawenna 3:0 (28:26, 25:21, 25:17) Tonno Callipo Vibo Valentia - Copra Elior Piacenza 0:3 (27:29, 31:33, 19:25) Marmi Lanza Werona - Sir Safety Perugia 0:3 (25:27, 21:25, 11:25)