Połowa planu wykonana - relacja z meczu PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk

PGE Skra Bełchatów pokonała w trzech setach Lotos Trefl Gdańsk w meczu o miejsca 5-8. Kolejny mecz w Gdańsku zaplanowany jest na 17 marca.

Dominika Pawlik

Przed sezonem niewielu się spodziewało, że w marcu w bełchatowskiej Hali Energia rozgrywany będzie mecz o miejsca 5-8. PGE Skra Bełchatów po emocjonującej batalii z Asseco Resovią Rzeszów przegrała w piątym meczu i wielokrotnemu mistrzowi Polski nie udało się awansować do półfinału.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Skrą a Lotosem miało zostać rozegrane w Gdańsku, jednak z powodu problemów z halą (była zajęta), mecz został przeniesiony do Bełchatowa. W tej fazie gra toczy się już tylko do dwóch zwycięstw, więc możliwe, że siatkarze nie wrócą już na trzeci mecz do Hali Energia.

Gospodarze tylko w pierwszym secie mieli problemy z Lotosem. Przyjezdni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej, ale Aleksandar Atanasijević i Wytze Kooistra przyczynili się do zmiany wyniku i Skra objęła prowadzenie. Gdańszczanie obronili dwa setbole, ale przy trzecim atakujący Skry był bezbłędny.

Skra mocno rozpoczęła drugą partię, w dalszym ciągu grę prowadzili Serb i Holender. Goście zupełnie nie potrafili się przeciwstawić rywalom, przegrywali nawet siedmioma punktami. Na boisku pojawił się Matti Hietanen i obraz gry drużyny z Gdańska zmienił się, jednak strat nie udało się zniwelować. Przy stanie 24:19 piłkę w aut wyrzucił Michał Kamiński.

Hietanen atakował od początku trzeciego seta, próbując wyprowadzić drużynę na kilkupunktowe prowadzenie. Skra nie pozwoliła na to rywalom, a bombardujący zagrywką Kooistra doprowadził do wyniku 9:6. Lotos nie zdołał już objąć prowadzenia, ale dobre serwisy Pawła Mikołajczaka i ataki fińskiego zawodnika pozwoliły na częściowe odrobienie strat. Nauczeni doświadczeniem (m.in. z tego sezonu) bełchatowianie walczyli do końca. Skuteczna gra Michała Winiarskiego i Mariusza Wlazłego zakończyły mecz.

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:19, 25:21)

Skra: Wlazły, Pliński, Kooistra, Woicki, Winiarski, Atanasijević, Zatorski (libero) oraz Kłos, Boninfante, Muzaj

Trefl: Łomacz, Gawryszewski, Kaźmierczak, Mika, Mikołajczak, Żaliński, Rusek (libero) oraz Kamiński, Hietanen, Kaczmarek B. (libero), Kaczmarek P., Szczurek