Teodor Salparow odmówił przyjęcia rosyjskiego paszportu

Zarząd Dynama Moskwa proponował siatkarzowi reprezentacji Bułgarii Teodorowi Salparowowi przyjęcie rosyjskiego paszportu, ale ten jednak odmówił.

Tomasz Rosiński

Dynamo chciało, żeby Salparow - jeden z najlepszych libero na świecie - grał w ich drużynie jako Rosjanin, po tym jak zawieszony na 2 lata został Aleksiej Obmoczajew. Siatkarz nie zdecydował się na taki krok, gdyż zostałby pozbawiony obywatelstwa bułgarskiego.

Teodor Salparow w przeszłości dwukrotnie grał w barwach Dynama Moskwa w Superlidze w sezonach 2006/07 oraz 2009/10, zdobywając z tą drużyną srebrny i brązowy medal mistrzostw Rosji, wygrał puchar tego kraju oraz wywalczył drugie i trzecie miejsce w Lidze Mistrzów.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Władimir Alekno: Ograniczenie liczby zagranicznych graczy prowadzi do rozwoju rodzimych siatkarzy Szóstka Final Six Ligi Światowej wg portalu SportoweFakty.pl