Zwycięstwo Aluprofu na otwarcie turnieju w Tjumieniu

Siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała rozpoczęły od zwycięstwa rywalizację na turnieju w Tjumieniu. Podopieczne Mirosława Zawieracza na inaugurację pokonały rosyjski Tobol Tobolsk nie tracąc seta.

W tym artykule dowiesz się o:

Rywal czwartego zespołu minionego sezonu Orlen Ligi nie należał do zbyt wymagających. Tobol Tobolsk to bowiem młoda drużyna, która na co dzień rywalizuje w pierwszej lidze rosyjskiej. Już pierwszy set tego meczu pokazał, że Polki nie będą miały większych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Bohaterką inauguracyjnej partii była Marta Szymańska, która po pierwszej przerwie technicznej (8:5) popisała się czterema kolejnymi asami serwisowymi, rozstrzygając praktycznie losy seta.

W drugiej partii wyrównana gra trwała do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Z biegiem czasu jednak to siatkarki Aluprofu przejmowały inicjatywę powiększając dystans i utrzymując wysoką przewagę (16:6, 21:11).

Odrobinę emocji kibice oglądający to spotkanie mieli w ostatniej partii. Co prawda przez większość czasu siatkarki z Bielska-Białej  (8:4 i 16:11) kontrolowały przebieg seta, jednak moment dekoncentracji w końcówce sprawił, że rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu zmniejszając starty do kilku oczek. W decydującym momencie górę wzięło jednak doświadczenie polskiego zespołu, który po raz kolejny rozstrzygnął partię na swoją korzyść, tym samym pieczętując wygraną 3:0.

Przewodniczący Federacji Siatkówki Tiumeń Region Victor Renu po zakończeniu spotkania przyznał specjalne nagrody dla najlepszych zawodniczek. W ekipie Aluprofu otrzymała ją libero Mariola Barszcz-Wójtowicz, wśród rywalek, nagrodzona została Irina Makarenko.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Tobol Tobolsk - 3:0 (25:13, 25:12, 25:21)

Aluprof: Nikic, Horka, Lis, Szymańska, Czypiruk, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Strózik, Prokop, Wilk, Trojan

Tobol: Kudriaszewa, Biliukowa, Makarenko, Michailowa, Czibrik, Szapakowa, Baradulina (libero)