Wrocławianki wygrały Impel Cup

Impel wygrał organizowany we Wrocławiu międzynarodowy turniej towarzyski. Drugie miejsce zajęła Muszynianka Fakro, a dopiero trzecie Galatasaray Stambuł.

Agnieszka Kaszuba

Muszynianki po czwartkowym zwycięstwie nad Galatasaray z animuszem przystąpiły do swojego ostatniego spotkania w turnieju. Już w pierwszym secie pokazały, że są znacznie lepsze od rywalek ze Schwerina. Kryzys przeżyły dopiero w trzeciej partii, gdy wyraźnie zabrakło im koncentracji. Podopieczne Bogdana Serwińskiego szybko jednak uporały się z kłopotami i ostatecznie wygrały 3:1.

Muszynianka Fakro Muszyna  - Schweriner Sportclub 3:1 (25:18, 31:29, 17:25, 25:21)

Impel kolejny raz potrzebował do wygranej aż pięciu setów. Wrocławianki prowadziły z Galatasaray już 2:1, ale pozwoliły tureckiej ekipie wrócić do gry. Nerwowa, przegrana końcówka czwartego seta sprawiła, że kibice w hali Orbita obejrzeli tie-break. Ten od początku nieco lepiej układał się dla gospodyń. Przyjezdne zdołały co prawda doprowadzić do remisu 14:14, ale na tym ich możliwości się wyczerpały. Zawodniczki Tore Aleksandersena zgarnęły pierwsze miejsce w turnieju.

Impel Wrocław - Galatasaray Stambuł 3:2 (21:25, 27:25, 25:21, 23:25, 16:14)
Wrocławianki świetnie spisały się w turnieju Impel Cup. Wrocławianki świetnie spisały się w turnieju Impel Cup.