Puchar CEV: Złoty set dla Czechów

Zgodnie z przewidywaniami, awans do kolejnej rundy Pucharu CEV wywalczyły drużyny z Cuneo i Nowogrodu. Złotego seta do wyeliminowania rywala potrzebował natomiast klub z Brna.

Piotr Dobrowolski

Spośród wszystkich wtorkowych spotkań pierwszej rundy Pucharu CEV zwycięstwa odniosły: Bre Banca Lannutti Cuneo, Guberniya Niżnij Nowogrod i Volleyball Brno. Najwięcej emocji było właśnie w Czechach, gdzie po gładkiej przegranej w pierwszym starciu, siatkarze miejscowego Brna zrewanżowali się w takim samym stosunku (3:1) drużynie ze Szwajcarii. O awansie do kolejnej fazy musiał więc rozstrzygnąć złoty set. Na swoją korzyść wywalczyli go goście.

W dwóch pozostałych meczach ekipy z Włoch i Rosji postawiły kropkę nad "i", udowadniając swoją wyższość nad rywalem również w rewanżu.