Puchar CEV kobiet: Faworyci nie zawiedli

Oprócz polskich drużyn, awans do 1/8 finału Pucharu CEV wywalczyli zwycięzcy pierwszych spotkań fazy wstępnej. Środowe mecze kończyły się różnymi rezultatami.

Piotr Dobrowolski

Faworyci potwierdzili swoją wyższość i, po zwycięstwach w pierwszym spotkaniu, w rewanżach postawili kropkę nad "i", poza meczem z udziałem bielskiego BKS-u Aluprof, który, jak doskonale wiemy, potrzebował złotego seta do wyeliminowania ekipy z Miluzy.

Pozostałe konfrontacje kończyły się różnymi wynikami. Nie brakowało walki i pięciosetowych bojów, jak i bardzo szybkich pojedynków, jak np. ten w Baranowiczach, gdzie gospodynie zmiażdżyły Constantę, wygrywając w pierwszym secie aż 25:5! W dwóch kolejnych było nie mniej dominująco.

Wyniki środowych spotkań 1/16 finału Pucharu CEV:
OK Porec - Hapoel Kfar Saba 2:3
(25:16, 21:25, 25:12, 20:25, 12:15)
Atlant Baranowicze - Volei 2004 Constanta 3:0 (25:5, 25:12, 25:10)
LP Viesti Salo - Kanti Schaffhausen 3:2 (25:11, 23:25, 25:21, 23:25, 15:10)
ZOK Jedinstvo Brcko - Rote Raben Vilsbiburg 0:3 (16:25, 10:25, 17:25)
BKS Aluprof Bielsko-Biała - ASPTT Miluza 3:0 (25:18, 25:17, 26:24)
Volley Koeniz - Nova KBM Branik Maribor 3:0 (25:18, 25:20, 25:19)
Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna - Haifa Volleyball 3:0 (25:16, 25:12, 25:15)

Awans do 1/8 finału wywalczyły drużyny z: Saby, Baranowicz, Salo, Vilsbiburga, Bielska-Białej, Koeniz i Muszyny.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać?Na Twitterze też jesteśmy!