Szybkie i łatwe zwycięstwo - relacja z meczu Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz

Atomówki przystąpiły do sobotniego spotkania zdeterminowane i gotowe na walkę. Bydgoszczanki nie postawiły im skutecznego oporu i pojedynek zakończył się w trzech szybkich setach.

Anna Fijołek

Mecz zaczęła zagrywką Izabela Bełcik. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Dopiero skuteczny atak Brizitki Molnar dał punktowe prowadzenie Atomowi Trefl Sopot 5:4. Dzięki skutecznemu blokowi Julii Szeluchiny i kapitan sopockiej drużyny, Atomówki zeszły na przerwę techniczną z czteropunktowym zapasem. Serię zdobytych przez sopocianki punktów przerwała skutecznym atakiem Agata Karczmarzewska-Pura 9:5. Podwójne odbicie Moniki Naczk odgwizdane przez sędziego dało wynik 13:6. Nieudana zagrywka Szeluchiny podarowała 7 "oczko" Pałacowi Bydgoszcz. Charlotte Leys udanym atakiem pozwoliła zejść swojej drużynie na przerwę techniczną z zapasem 8 punktów. Bezkompromisowe zbicia Judith Pietersen powiększyły przewagę gospodyń. Reszta seta to zdecydowana gra pod dyktando gospodyń - 25:12.

Drugą partię rozpoczął as serwisowy Jany Sawoczkiny. Dzięki zbiciom Kingi Dybek bydgoszczanki znalazły się na dwupunktowym prowadzeniu 5:3. Atakująca nadmorskiej ekipy nie dała jednak odskoczyć przeciwniczkom i swoją grą doprowadziła do remisu 6:6. Na pierwszej przerwie technicznej to jednak przyjezdne prowadziły jednym "oczkiem". Dopiero kolejne ataki Holenderki, grającej w Sopocie, pozwoliły na objęcie przez Atom Trefl prowadzenia 11:9. W ekipie z Bydgoszczy punktowała głównie Dybek, ale atomówkowy blok doskonale funkcjonował i zapewnił czteropunktową przewagę gospodyniom 16:12. Popsute zagrywki po obu stronach zaowocowały wynikiem 18:16. Kolejny blok Szeluchiny i Molnar dał pięciopunktową przewagę mistrzyniom Polski 22:17. Partię zakończył skuteczny atak Serbki, 25:17.
Atomówkom bez większych problemów udało się pokonać zespół z Bydgoszczy Atomówkom bez większych problemów udało się pokonać zespół z Bydgoszczy
Trzecia odsłona dzięki dobrym zagrywkom Szeluchiny rozpoczęła się wynikiem 3:0. Bydgoski blok chwilę później zatrzymał Zuzannę Efimienko 3:2. Skuteczny atak Anny Podolec pozwolił Atomówkom na zejście na przerwę z zapasem czterech punktów. Zbicie piłki z pipe'a przez Kimberly Hill zakończyło się zdobyciem kolejnego "oczka" 13:4. Blok na Judith Pietersen dał 6 punkt Pałacowi Bydgoszcz. Amerykanka skutecznie zapunktowała w odpowiedzi drużyny z Sopotu i zrobiło się 16:8. Po przerwie efektywnie zaatakowała Julia Twardowska, chcąc poderwać swoją ekipę do walki 17:9. Niestety nie wystarczyło to na podjęcie rękawicy i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 25:17.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:17, 25:17)

Atom: Leys, Bełcik, Pitersen, Szeluchina, Efimienko, Molnar, Zenik (L) oraz Gajewska, Podolec, Hill, Kaczorowska, Łukasik

Pałac: Biedziak, Połeć, Głaz, Naczk, Karczmarzewska-Pura, Kaliszuk, Wysocka (L)  oraz Twardowska, Dybek, Sawoczkina, Korabiec

MVP: Brizitka Molnar