Liga Mistrzów gr. A: Pierwsza wygrana Dupnitsy

Podopieczni Najdena Najdenowa odnieśli premierowe zwycięstwo w tegorocznych europejskich pucharach. Bułgarzy wciąż pozostają w grze o trzecie miejsce i awans do Pucharu CEV.

Michał Biegun

W pierwszym secie to goście przez większą część spotkania prowadzili. Dopiero po drugiej przerwie technicznej gospodarze wzięli się do pracy i dzięki skutecznej grze Venelina Kadankowa (14 pkt.) i Zlatana Jordanowa (13 pkt.) wyszli na prowadzenie.

Kolejną partię udanie rozpoczęli Bułgarzy. Jednak w samej końcówce podopieczni Najdena Najdenowa zaczęli trwonić wysokie prowadzenie (21:13). Bardzo szczęśliwie siatkarze z Dupnitsy dowieźli czteropunktową przewagę do końca seta.

Losy trzeciej część meczu ważyły się aż do samego końca. Więcej zimnej krwi zachowali miejscowi i to oni cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Tym samym bułgarska drużyna zachowała szanse na awans do Pucharu CEV z trzeciej lokaty w grupie A.

Marek Union-Ivkoni Dupnitsa - ACH Volley Lublana 3:0 (25:22, 25:21, 25:23)

Marek Union-Ivkoni Dupnitsa: Elczinow, Trifonow, Kadankow, Jordanow, Apostołow, Gjorgijew, Bożiłow (libero) oraz Iwanow

ACH Volley Lublana: Rasić, Ropret, Flajs, Vidić, Cuk, Pokersnik, Fabjan (libero) oraz Klobucar, Plesko, Bregant, Brulec

Drugi mecz grupy A pomiędzy Coprą Elior Piacenza, a Tours VB zostanie rozegrany w czwartek 12 grudnia o godzinie 20:30.