Pojedynki bez historii - podsumowanie 13. kolejki I ligi mężczyzn

W środowych spotkaniach na zapleczu PlusLigi emocji było jak na lekarstwo. Wszystkie pojedynki zakończyły się w trzech setach, a punkty zainkasowali faworyci meczów.

Jakub Artych

AGH 100RK AZS Kraków - KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 0:3 (23:25, 19:25, 18:25)

W drugim wyjazdowym spotkaniu z rzędu siedlczanie odnieśli drugie zwycięstwo. Środowa wygrana siatkarzom Sławomira Gerymskiego przyszła jednak o wiele łatwiej niż poprzednia. Tylko w pierwszym secie beniaminek z grodu Kraka był równorzędnym przeciwnikiem dla KPS-u. Mimo braku dwóch przyjmujących, ekipa z Mazowsza z powodzeniem walczy o czołowe lokaty w rozgrywkach.
Beniaminek z Krakowa był w starciu z KPS kompletnie bezradny Beniaminek z Krakowa był w starciu z KPS kompletnie bezradny
Stal AZS PWSZ Nysa - UMKS Kęczanin Kęty 0:3 (22:25, 20:25, 22:25)

Niemiłą niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy Stali. W „nyskim kotle” będąca w kryzysie ekipa Krzysztofa Wójcika została rozbita przez Kęczanina Kęty, który również sezonu 2013/2014 nie może uznać za udany. Dzięki wygranej zespół z Małopolski w dalszym ciągu pozostaje w grze o play-offy. Mistrz I ligi z 2012 roku natomiast musi poprawić wiele, aby w tym sezonie nie walczyć o utrzymanie w rozgrywkach.

ASPS AVIA Świdnik - Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 20:25, 14:25)

- Interesują nas tylko trzy punkty - zapowiadał przed meczem Tomasz Głód,
libero beniaminka ze Świdnika. Rzeczywistość jednak okazała się zgoła
odmienna. Rozpędzony Ślepsk Suwałki nie dał szans rywalom, pewnie
wygrywając za trzy punkty. Dla podopiecznych trenera Piotra Poskrobko było to już piąte zwycięstwo z rzędu na zapleczu PlusLigi. Czy w pojedynku z Krispolem Września, Ślepsk podtrzyma dobrą passę?

Krispol Września - MKS Banimex Będzin 0:3 (21:25, 22:25, 13:25)

Wspomniana przed chwilą drużyna z Wrześni w 13. kolejce rywalizowała z liderem rozgrywek. Podopieczni trenera Marka Jankowiaka toczyli wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem tylko w pierwszym i drugim secie. W trzecim, siatkarze MKS-u pokazali swoją dominację i pewnie triumfowali do 13. Po kolejnym zwycięstwie zawodnicy Damiana Dacewicza umocnili się na pierwszym miejscu w rozgrywkach.

Cuprum Mundo Lubin - Energa Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:20, 28:26, 25:17)

Faworyzowana drużyna z Lubina drugi raz w tym sezonie pewnie pokonała Pekpol Ostrołęka. - Przyjęcie w naszej drużynie było mocno średnie. W pierwszych dwóch setach - może poza początkiem pierwszego - graliśmy nieźle, ale w trzecim chłopaki się rozkleili. Dałem pograć wszystkim zawodnikom, szczególnie w tym trzecim secie - przyznał na łamach pekpol.nstrefa.pl Andrzej Dudziec, opiekun ekipy z Mazowsza. Po środowym spotkaniu obie drużyny utrzymały swoje miejsca w tabeli.
Siatkarze z Lubina odnieśli kolejne pewne zwycięstwo Siatkarze z Lubina odnieśli kolejne pewne zwycięstwo
TKS Nascon TychyCamper Wyszków 0:3 (19:25, 22:25, 17:25)

Beniaminek z Tych poniósł 12. porażkę na zapleczu PlusLigi. Tym razem za mocny okazał się Camper Wyszków, który bez problemów zdobył komplet punktów. Podopieczni trenera Jana Sucha byli lepsi od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Drużynie z Tych natomiast ewidentnie brakuje doświadczenia, aby z powodzeniem rywalizować na takim szczeblu rozgrywek.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!