Dużo się od nas wymaga w kraju - wypowiedzi po meczu Hiszpania - Belgia

Belgijki w trzech setach rozprawiły się z Hiszpankami. Po meczu trener zwycięskiej drużyny zaznaczył, że mimo wygranej 3:0, nie było to łatwe spotkanie.

Dominika Pawlik

Helia Gonzalez (kapitan reprezentacji Hiszpanii): Mamy dużo nowych zawodniczek, ta impreza jest dla nas dobrym początkiem i okazją do tego, żeby zagrać w tak dużej hali przy takiej publiczności.

Pascual Saurin (trener reprezentacji Hiszpanii): Potrzebujemy więcej doświadczenia w takich zawodach jak te, bo jesteśmy nową drużyną. Chciałbym pogratulować ekipie z Belgii, bo to bardzo silny zespół i grał dziś naprawdę dobrze.

Charlotte Leys (kapitan reprezentacji Belgii): Przede wszystkim chciałabym pogratulować drużynie przeciwnej, która szczególnie w I secie sprawiła nam dużo kłopotów. Hiszpanki dobrze serwowały, a my byłyśmy trochę zdenerwowane. Grałyśmy troszkę pod presją, bo jesteśmy brązowymi medalistkami, ale później już wszystko poszło lepiej, dobrze przyjmowałyśmy, atakowałyśmy i blokowałyśmy. Jestem zadowolona, że wygrałyśmy i koncentrujemy się już na jutrzejszym meczu.

Gert Vande Broek (trener reprezentacji Belgii): To była trudna gra, bo był to nasz pierwszy oficjalny mecz po mistrzostwach Europy. Zarówno media, jak i kibice wymagają się od nas w Belgii bardzo dużo. Było to dla nas stresujące, że nie znaliśmy przeciwnika, bo to zupełnie nowy zespół. Popełniliśmy za dużo błędów na początku, ale później zaczęliśmy kontrolować grę. Zwycięstwo 3:0 nie oznacza, że był to łatwy mecz, wręcz przeciwnie. Było to spotkanie trudne, bo drużyna hiszpańska zagrała walecznie i podejmowała ryzyko, należą im się za to jeszcze raz gratulacje.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!