Superliga: Fakieł odczuł siłę Dynama Moskwa, średni mecz Michała Winiarskiego

Zespół przyjmującego reprezentacji Polski Michała Winiarskiego, Fakieł Nowy Urengoj, nie miał większych szans w starciu z Dynamem Moskwa w 8. kolejce ligi rosyjskiej.

Tomasz Rosiński
Fakieł był w stanie podjąć skuteczną walkę z moskiewskim Dynamem tylko w pierwszym secie, którego przegrał do 23. W pozostałych dwóch partiach rywale niemal od początku do końca kontrolowali boiskowe wydarzenia (20:25, 21:25) i to ekipa z Moskwy zwyciężyła 3:0. Cała drużyna z Nowego Urengoju zagrała słabo, a jej najlepszym punktującym okazał się Michał Winiarski, który zdobył 13 punktów (36-procentowa skuteczność w ataku, 9/25). Jeśli chodzi o przyjęcie to nie można mieć do Polaka zastrzeżeń, gdyż "Winiar" przyjmował 22-krotnie, ani razu się nie myląc (73-proc. przyjęcie pozytywne, 18-proc. przyjęcie perfekcyjne).
Michał Winiarski powoli wraca do formy. W meczu z Dynamem był najlepszym punktującym Fakieła Michał Winiarski powoli wraca do formy. W meczu z Dynamem był najlepszym punktującym Fakieła
Wciąż od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Zenit Kazań, który tym razem uporał się z czerwoną latarnią ligi - Jarosławiczem Jarosław. Ekipę z Kazania do wiktorii poprowadziło trio: Maksim Michajłow (19 pkt., 69-proc. skuteczność w ataku) - Jewgienij Siwożelez (15 pkt., 52-proc. skuteczność) - Matthew Anderson (15 pkt., 64-proc. skuteczność).

Dynamo Krasnodar prowadzone przez Javiera Webera rozprawiło się w trzech setach z Lokomotiwem Nowosybirsk (zwycięzca LM 2013, klubowy wicemistrz świata).