Atomowa zagrywka ustawiła grę - relacja ze spotkania Atom Trefl Sopot - Beef Master Budowlani Łódź

Atom Trefl Sopot pokonał na własnym parkiecie Beef Master Budowlanych Łódź 3:0. Kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu była bardzo agresywna zagrywka w wykonaniu mistrzyń Polski.

Anna Kossabucka

Mecz z Beef Master Budowlanymi Łódź był dla wielu kibiców wyjątkowy. Ekipę z Łodzi prowadzi bowiem były szkoleniowiec Atom Trefl Sopot, Adam Grabowski. Tym razem jednakże Grabowski musiał zejść z boiska pokonanym.

Pierwszy set pojedynku rozpoczął się od zdecydowanej gry mistrzyń Polski. Atomówki prowadziły już 5:1, głównie dzięki dobrej grze na zagrywce. Ułatwiło to sopociankom ustawianie bloku, z którym wyraźnie w całym spotkaniu nie radziły sobie łodzianki. Po pierwszej przerwie technicznej (8:5), gospodynie wyraźnie zaczęły kontrolować przebieg tego seta - łodzianki miały problemy w przyjęciu zagrywki a mistrzynie Polski wykorzystywały wszelkie błędy swoich rywalek. Dlatego też pierwsza partia padła łupem Atomu Trefla Sopot, który wygrał 25:16.
Druga odsłona to od początku wyrównana gra obu zespołów, które grały nieco chaotycznie, co z pewnością nie było korzystne dla kibiców zgromadzonych w hali AWFiS. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej Atom zdołał wypracować sobie przewagę, głównie dzięki zagrywkom Justyny Łukasik (10:7). Do końca seta Atom nie wypuścił już prowadzenia a co więcej, z powodu błędów własnych łodzianek, cały czas ta przewaga się powiększała. Dopiero w samej końcówce łodzianki wykorzystały rozluźnienie Atomówek, które popełniały błędy w przyjęciu. Ostatecznie jednakże seta zakończyła Kimberly Hill, której udało się przełamać blok ekipy z Łodzi.

Trzeci set miał podobny przebieg jak partia pierwsza. Od początku to Atom narzucił tempo gry i szybko zyskał kilku-punktową przewagę. Ponownie kluczem była zagrywka, która odrzucała od siatki łodzianki, które wyraźnie w kolejnych piłkach nie mogły przebić się przez szczelny blok mistrzyń Polski (14:11). Przewagi tej sopocianki pilnowały i nie dopuściły do tego, by powtórzyła się sytuacja z poprzedniej partii, kiedy to roztrwoniły wypracowaną wcześniej przewagę. Ostatecznie mistrzynie Polski pokonały łodzianki 25:19, co dało im zwycięstwo za 3 punkty.

Atom Trefl Sopot - Beef Master Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:23, 25:19)

Atom: Bełcik, Leys, Łukasik, Efimienko, Hill, Pietersen, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Gajewska

Budowlani: Śliwa, Kwiatkowska, Ściurka, Nuszel, Trach, Pycia, Grajber (libero) oraz Cabrera, Cabajewska, Love

MVP: Efimienko

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!