Stracona szansa pilanek- relacja z meczu PGNiG Nafta Piła - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS

PGNiG Nafta Piła mimo dominacji, w niektórych fragmentach spotkania nie sprostała drużynie z Muszyny. Tym samym pilanki są coraz bliżej gry w barażach o utrzymanie w Orlen Lidze.

Maciej Brzeziński

Pierwszy set to sinusoidalna gra zespołu z Piły i Muszyny. Obie ekipy naprzemiennie prowadziły grę w tej partii i żadna z nich nie mogła sobie wypracować więcej niż dwa punkty przewagi. Po drugiej przerwie technicznej na fali był zespół z Muszyny, który dzięki doskonałej grze blokiem dowiózł zwycięstwo w tym secie.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od błędów na zagrywce z obu dwóch stron. Przy stanie 4:5 do głosu doszła Magdalena Wawrzyniak, która najpierw zdobyła dwa punkty zagrywką, a następnie popisała się doskonałymi atakami. Od tamtego momentu na parkiecie niepodzielnie rządziły gospodynie, które sukcesywnie zwiększały swoją przewagę.
Wiesław Popik miał powody do niezadowolenia po meczu z Muszynianką Wiesław Popik miał powody do niezadowolenia po meczu z Muszynianką
Pilanki tak jak skończyły drugiego seta, tak rozpoczęły trzeciego, czyli grały swoją najlepszą siatkówkę. Mineralne nie były im w stanie zagrozić, a Agata Babicz bombardowała swoimi atakami rywalki. Przy stanie 16:12 Nafciarki się nieco rozluźniły i straciły koncentrację.  Podopieczne Bogdana Serwińskiego skrzętnie wykorzystały ten fakt i odrobiły straty. Set zakończył się kontrowersyjną decyzją sędziego, który nie zauważył autu po ataku Natalii Kurnikowskiej.

Wszyscy kibice zgromadzeni w pilskiej hali mieli nadzieję, że ujrzą tie-breaka. Tak się jednak nie stało. W szeregi gospodyń wdała się niepewność. Pilanki wobec świetnej gry w tym secie zespołu gości były momentami bezradne. W ataku niepodzielnie rządziła Karolina Różycka, która słusznie została wybrana MVP tego spotkania.

PGNiG Nafta Piła - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS  1:3 (22:25, 25:14, 23:25, 14:25)