Serie A: Wygrana Wołosz, waleczna drużyna Tokarskiej

Wszystkie polskie siatkarki grające we Włoszech wzięły udział w trzysetowych pojedynkach. Ze zwycięstw cieszyły się Wołosz, Frąckowiak i Chojnacka.

Anna Jawor
Anna Jawor

Serie A
Yamamay Busto Arsizio rozbiło w niedzielę Bankę Di Forli. Co ciekawe, do sukcesu popularne Motyle poprowadziła Francesca Marcon. Zawodniczka, która od zawsze słynęła z bardzo dobrego przyjęcia i kiepskiego ataku, tym razem zaimponowała nie tylko w przyjęciu zagrywki, ale również skutecznością w ataku (11 pkt. atakiem, 55 procent skuteczności). Do tego dołożyła dwa asy i jeden blok. Cały mecz w barwach Yamamay rozegrała Joanna Wołosz. Nasza rozgrywająca zapisała na swoim koncie 3 pkt. (1-atakiem, 2-zagrywką). Od włoskich statystyków otrzymała dobrą notę 6,5.

Inny "polski" zespół w Serie A - Igor Gorgonzola Novara - przegrał 0:3 z Imoco Conegliano. Pojedynek jednak nie był jednostronny. Podopieczne Luciano Pedulli postawiły się wicemistrzowi Włoch, a każdy set kończył się zaciętą walką na przewagi. Maja Tokarska ponownie wystąpiła w podstawowym składzie ekipy z Novary, ale ze swojej postawy nie może być zadowolona. Zdobyła tylko 3 pkt. (2-atakiem, 22 procent skuteczności, 1-blokiem).

W innych spotkaniach mistrz Italii z Piacenzy i Openjobmetis Ornavasso wygrały swoje boje 3:0. Sensacyjnie za to zakończył się pojedynek Foppapedretti z Pomi Casalmaggiore. "Foppa" przegrała we własnej hali 2:3.

Yamamay Busto Arsizio - Banca Di Forli 3:0 (25:17, 25:16, 25:17);
Rebecchi Piacenza - Robur Tiboni Urbino 3:0 (25:15, 25:16, 25:15);
Foppapedretti Bergamo - Pomi Casalmaggiore 2:3 (25:13, 24:26, 18:25, 25:18, 10:15);
Imoco Conegliano - Igor Gorgonzola Novara 3:0 (25:23, 26:24, 31:29);
Openjobmetis Ornavasso - Ihf Volley Frosinone 3:0 (26:24, 25:18, 25:22);
Pauzuje: Liu-Jo Modena.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Serie A2 Joanna Frąckowiak poprowadziła Riso Scotti Pavia do triumfu 3:0 nad drużyną z Vicenzy. Atakująca ponownie była najlepiej punktującą zawodniczką starcia - 20 pkt. (16-atakiem, 44 procent skuteczności, 2-blokiem, 2-zagrywką). Wygrało także Savino Del Bene Scandicci Igi Chojnackiej. Młoda Polka na parkiet weszła tylko na krótką zmianę w trzecim secie, zdobyła 3 pkt. atakiem (43 procent skuteczności). W niedzielę na włoskiej ziemi zadebiutowała Patrycja Polak. Jej Crovegli Reggio Emilia przegrało jednak z liderem tabeli 0:3. Przyjmująca wchodziła na zmiany w pierwszej oraz drugiej partii i rozegrała cały trzeci set. Zapisała na swoim koncie 9 pkt. (7-atakiem, 39 procent skuteczności, 1-blokiem, 1-zagrywką). Przyjęła także 14 zagrywek (50 procent przyjęcia pozytywnego, 43 procent przyjęcia perfekcyjnego).

Riso Scotti Pavia - Obiettivo Risarcimento Vicenza 3:0 (25:22, 25:12, 25:21);
Crovegli Reggio Emilia - Metalleghe Sanitars Montichiari 0:3 (16:25, 22:25, 18:25);
Savino Del Bene Scandicci - Volksbank Sudtirol Bolzano 3:0 (25:15, 25:18, 25:22).

Liga azerska: Pewna wygrana zespołu Mileny Radeckiej
Liga chińska: Zespół Kingi Kasprzak źle rozpoczął rok konia