Sada Cruzeiro najlepszym klubem w Ameryce Południowej

Brazylijski zespół po świetnym meczu pokonał UPCN San Juan z Argentyny i tym samym uzyskał miano najlepszego klubu Ameryki Południowej. Obie ekipy zagrają w Klubowych Mistrzostwach Świata.

W tym artykule dowiesz się o:

Finałowe spotkanie klubowych mistrzostw Ameryki Południowej, w którym obrońcy tytułu z argentyńskiego UPCN zmierzyli się z aktualnymi mistrzami świata i srebrnymi medalistami brazylijskiej Superligi, Sadą Cruzeiro, było kapitalnym widowiskiem. Po pierwszych dwóch setach to argentyński zespół był zdecydowanie bliżej zwycięstwa, ale ekipa z Belo Horizonte zdołała przy wsparciu swojej publiczności najpierw doprowadzić do tie-breaka, a następnie zwyciężyć w nim po grze na przewagi. Doskonale w zespole Sady spisali się jego liderzy, Wallace De Souza (wybrany MVP całego turnieju) i Joandry Leal. W spotkaniu o 3. miejsce również doszło do starcia brazylijsko-argentyńskiego, jednak nie było ono tak wyrównanie: Vivo Mina pokonało w trzech setach Boca Juniors/Rio Uruguay Seguros.

Jako że Sada Cruzeiro będzie gospodarzem Klubowych Mistrzostwa Świata siatkarzy (6-11 maja br.), kwalifikację do prestiżowego turnieju uzyskał także UPCN San Juan.

Sada Cruizero - UPCN San Juan 3:2 (23:25, 23:25, 25:20, 25:19, 18:16)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!