Serie A: Wołosz nie zdobyła Bergamo, zespół Tokarskiej lepszy od Modeny

Igor Gorgonzola Novara pokonał jednego z kandydatów do mistrzostwa Włoch. Natomiast Yamamay Busto Arsizio przegrało na wyjeździe z Foppapedretti.

Anna Jawor
Anna Jawor

Serie A
Popularne Motyle z wyjazdu do Bergamo wracają bez punktów. Podopieczne Carlo Parisiego okazały się słabsze od miejscowej "Foppy" i poległy w czterech setach. Kluczem do zwycięstwa gospodyń była dobra gra przyjmującej Sary Lody, która zdobyła dla swojej ekipy 20 oczek (18-atakiem, 43 procent skuteczności, 2-blokiem). Cały mecz w barwach Yamamay rozegrała Joanna Wołosz. Polka zapisała na swoim koncie 3 pkt. (2-atakiem, 1-blokiem). Nasza rozgrywająca od włoskich statystyków otrzymała słabą notę - 5,2.

W niedzielę z wygranej cieszyła się za to inna polska siatkarka. Klub Mai Tokarskiej we własnej hali dość niespodziewanie pokonał 3:1 Liu Jo Modenę, a bohaterką w szeregach Igor Gorgonzola była Valeria Rosso - autorka 21 pkt. Tokarska spotkanie zaczęła na ławce rezerwowych. Na parkiecie po raz pierwszy pojawiła się w trzeciej partii. Na boisku pozostała także na cały czwarty set. Środkowa zdobyła dla zespołu z Novary 1 pkt atakiem (skuteczność 33 procent).

W weekend zwycięstwa odnieśli faworyci z Piacenzy, Conegliano i Ornavasso. A wydarzeniem kolejki był debiut Logan Tom w barwach Openjobmetis Ornavasso. Wspaniała amerykańska przyjmująca premierowy mecz zakończyła z dorobkiem 10 pkt.

Serie A2
Sporego wyczyny dokonał Riso Scotti Pavia. Klub Joanny Frąckowiak przegrywał już 0:2, ale ostatecznie wygrał po tie-breaku. Polska atakująca wystąpiła w dwóch pierwszych partiach. Zapisała na swoim koncie 5 oczek atakiem (29 procent skuteczności). W niedzielę triumfowała też inna "polska" drużyna - Crovegli Reggio Emilia. Patrycja Polak i koleżanki zwyciężyły 3:1 z Obiettivo Risarcimento Vicenza. Nasza przyjmująca wyszła w podstawowym składzie i na parkiecie spędziła trzy sety. Zdobyła 10 pkt. (9-atakiem, 33 procent skuteczności, 1-blokiem), przyjęła też sześć zagrywek (przyjęcie pozytywne 50 procent, przyjęcie perfekcyjne 17 procent, 1 błąd).

Porażkę natomiast poniosła Iga Chojnacka. Jej Savino Del Bene Scandicci poległo 0:3 z Il Bisonte San Casciano. Polka na boisku pojawiła się na krótkie zmiany w pierwszej i trzeciej partii. Do zdobyczy punktowych swojej ekipy dołożyła 3 oczka (2-atakiem, 33 procent skuteczności, 1-blokiem).

Riso Scotti Pavia - Volley Soverato 3:2 (24:26, 20:25, 25:12, 25:20, 15:8);
Il Bisonte San Casciano - Savino Del Bene Scandicci 3:0 (25:16, 25:22, 25:21);
Obiettivo Risarcimento Vicenza - Crovegli Reggio Emilia 1:3 (20:25, 25:21, 20:25, 22:25).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!