Serie A: Piacenza wygrała w hicie, Chojnacka lepsza od Polak w "polskim" starciu

Mistrzynie Włoch z Piacenzy jeszcze nie przegrały w rundzie rewanżowej Serie A. W niedzielę podopieczne Giovanniego Caprary pokonały Foppapedretti Bergamo.

Anna Jawor
Anna Jawor

Serie A
Różowe Wilki wygrały 3:1 z popularną "Foppą". Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się skrzydłowe Piacenzy - Lucia Bosetti (21 pkt.) i Lise van Hecke (19 pkt.). W szeregach rossoblù próbowała im się przeciwstawić przyjmująca Sara Loda (21 pkt.), ale jej dobra postawa pozwoliła jedynie wyszarpać jedną partię liderowi rozgrywek.

W weekend nie zawiedli także inni kandydaci do mistrzostwa. Imoco Volley Conegliano w trzech setach uporało się z Banca di Forli, a Liu-Jo Modena z Robur Tiboni Urbino. Z trzech punktów mogło się cieszyć też Pomi Casalmaggiore, które 3:1 pokonało Ihf Volley Frosinone.

Rebecchi Piacenza - Foppapedretti Bergamo 3:1 (25:19, 23:25, 25:21, 27:25);
Imoco Conegliano - Banca di Forli 3:0 (25:21, 25:10, 25:22);
Robur Tiboni Urbino - Liu Jo Modena 0:3 (18:25, 21:25, 19:25);
Pomi Casalmaggiore - Ihf Volley Frosinone 3:1 (28:30, 25:21, 25:23, 25:20).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Serie A2
Na zapleczu ekstraklasy 3:1 zwyciężył Riso Scotti Pavia Joanny Frąckowiak. Nasza atakująca rozegrała przeciętne spotkanie. Zdobyła 13 pkt. (12-atakiem, skuteczność 35 procent, 1-blokiem). W niedzielę wygrała również Iga Chojnacka. Jej Savino Del Bene Scandicci triumfowało 3:0 w starciu z Crovegli Reggio Emilia Patrycji Polak. Chojnacka w końcu odzyskała miejsce w wyjściowym składzie drużyny. Była siatkarka klubu z Legionowa zapisała na swoim koncie 9 pkt. (7-atakiem, skuteczność 35 procent, 2-blokiem). W "polskim" starciu na parkiecie zobaczyliśmy także Patrycję Polak. Młoda przyjmująca wchodziła na krótkie zmiany w drugim i trzecim secie. Mecz zakończyła z dorobkiem 3 pkt. (wszystkie zdobyte atakiem, skuteczność 38 procent).

Saugella Team Monza - Riso Scotti Pavia 1:3 (25:20, 22:25, 20:25, 21:25);
Savino Del Bene Scandicci - Crovegli Reggio Emilia 3:0 (26:24, 25:22, 25:22).

Serie A: Ekipa Tokarskiej niezwykle gościnna, Wołosz podbiła Novarę