Serie A: Casa Modena lepsza od finalisty Pucharu Challenge, genialny mecz Zbigniewa Bartmana!

W zaległym meczu 19. kolejki ligi włoskiej, Casa Modena pokonała finalistę Pucharu Challenge 2013/14 Andreoli Latina, a Zbigniew Bartman rozegrał najlepsze zawody w sezonie.

Tomasz Rosiński

Casa od początku spotkania chciała narzucić swój styl gry i to jej się udało, gdyż wygrała pierwsze dwa sety kolejno do 19 oraz do 13. Tak zdecydowane zwycięstwa spowodowały, że w szeregi modeńczyków wkradła się nuta rozluźnienia, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni, lepiej rozgrywając końcówkę trzeciej partii (23:25). Od startu czwartego seta ekipa z Modeny starała się wrócić do swojej bardzo dobrej dyspozycji i dopięła swego (25:22), dzięki czemu wygrała całe spotkanie 3:1.

Bartman rozegrał kapitalny pojedynek, gdyż zdobył łącznie 21 punktów (18-atak, 1-blok, 2-zagrywka), atakując na poziomie 72-procent (18/25; 1 błąd, 1 raz blokowany). Mimo tak świetnej postawy, to nie Polak otrzymał miano MVP spotkania, gdyż komisarz postanowił przyznać to wyróżnienie Earvinowi N'Gapethowi (14 pkt., 43-proc. skuteczność w ataku; przyjęcie: 50-proc. pozytywne, 15-proc. perfekcyjne).

Casa Modena - Andreoli Latina 3:1 (25:19, 25:13, 23:25, 25:22)

Casa Modena: Bartman (21), Sala (10), Beretta (13), Rezende (4), Kovacević (12), N'Gapeth (14), Mania (libero) oraz Sket (1), Deroo (1).

Andreoli Latina: Starović (14), Noda Blanco (11), Skrimow (14), Gitto (8), Sottile (2), Verhees (10), Rossini (libero) oraz Michalovic (3), Paris, Candellaro.

MVP: Earvin N'Gapeth (Casa)