Serie A: Nierówna forma Novary, epizody Tokarskiej

Bardzo nierówny mecz ma za sobą Igor Gorgonzola Novara. Drużyna Mai Tokarskiej dopiero po tie-breaku pokonała Openjobmetis Ornavasso.

Anna Jawor
Anna Jawor

Serie A
Forma ekipy z Novary w niedzielnym starciu przypominała sinusoidę. Podopieczne Luciano Pedulli miały problemy z utrzymaniem dobrego poziomu gry i na zmianę wygrywały i przegrywały kolejne partie. Ostatecznie jednak udało im się zwyciężyć 3:2. Główną matką tryumfu klubu Igor Gorgonzola była Valeria Rosso - autorka 20 pkt. W poczynaniach ofensywnych wspierała ją Gilda Lombardo (15 pkt.). Po przeciwnej stronie siatki dobre zawody rozegrała doskonale znana z polskiej ligi Daiana Muresan (20 pkt.) oraz amerykańska gwiazda Logan Tom (15 pkt.).

Maja Tokarska miała niestety mały wkład w wygraną zespołu z Novary. Polska środkowa pojawiła się na boisku na krótkie zmiany w drugim i czwartym secie. Nie zdołała zdobyć ani jednego oczka.

W innym niedzielnym spotkaniu sensacyjną porażkę poniosła drużyna Liu Jo Modena. Francesca Piccinini i koleżanki poległy 0:3 w starciu z Ihf Volley Frosinone, a ich katem okazała się fenomenalna tego dnia Simona Gioli (24 pkt. atakiem, skuteczność 69 procent, 1-blok).

Foppapedretti Bergamo we własnej hali przekonało się o prawdziwości siatkarskiego porzekadła, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. "Foppa" prowadziła 2:0 w setach w meczu z Imoco Conegliano, a mimo to zeszła pokonana z parkietu (2:3). Z trzech punktów za to mogła się cieszyć ekipa Pomi Casalmaggiore, która 3:0 pokonała Bankę Di Forli.

Foppapedretti Bergamo - Imoco Volley Conegliano 2:3 (25:22, 25:17, 16:25, 22:25, 12:15);
Yamamay Busto Arsizio - Robur Tiboni Urbino 3:1 (25:19, 25:15, 17:25, 25:19);
Banca Di Forli - Pomi Casalmaggiore 0:3 (16:25, 21:25, 20:25);
Openjobmetis Ornavasso - Igor Gorgonzola Novara 2:3 (22:25, 25:17, 13:25, 25:15, 10:15);
Ihf Volley Frosinone - Liu-Jo Modena 3:0 (25:19, 25:13, 25:16);
Pauzuje: Rebecchi Piacenza.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Serie A2
Na zapleczu ekstraklasy w 1:3 przegrała Joanna Frąckowiak i jej Riso Scotti Pavia. Polka wyszła w podstawowym składzie swojego zespołu i zapisała na swoim koncie 13 oczek atakiem (skuteczność 35 procent). W niedzielę triumfowała natomiast inne polskie siatkarki. Crovegli Reggio Emilia Patrycji Polak zwyciężyło 3:2 z Volley Soverato. Nasza przyjmująca na parkiecie pojawiła się w pierwszym secie i pozostała na nim do trzeciej partii. Zdobyła 8 pkt. (7-atakiem, skuteczność 27 procent, 1-zagrywką). Przyjęła 18 serwisów (39 procent przyjęcia pozytywnego, 39 procent przyjęcia perfekcyjnego).

Klub Igi Chojnackiej - Savino Del Bene Scandicci - wygrał 3:1 z Puntotel Sala Consilina. Była zawodniczka z Legionowa na boisku zawitała tylko na krótką zmianę w premierowej odsłonie spotkania.

Il Bisonte San Casciano - Riso Scotti Pavia 3:1 (25:14, 25:19, 16:25, 25:20);
Crovegli Reggio Emilia - Volley Soverato 3:2 (17:25, 25:18, 23:25, 25:19, 15:9);
Puntotel Sala Consilina - Savino Del Bene Scandicci 1:3 (25:21, 19:25, 18:25, 18:25).

Serie A: Joanna Wołosz poprowadziła Yamamay do zwycięstwa