Pierwsza bitwa dla Nafty - relacja z meczu PGNiG Nafta Piła - Pałac Bydgoszcz

PGNiG Nafta Piła udanie rozpoczęła fazę play-out Orlen Ligi. Pilanki w czterech setach pokonały zespół Pałacu Bydgoszcz.

Maciej Brzeziński

Partia numer jeden niemal w całości była rozgrywana pod dyktando drużyny gości. Bydgoszczanki w pełni kontrolowały przebieg tej partii, a kluczem do tego było dobre przyjęcie. W pilskiej ekipie tego brakowało i głównie to zaważyło o losach pierwszego seta.

Drugi set to gra w kratkę jednej i drugiej drużyny. W PGNiG Nafcie brakowało dobrego rozegrania, przez co atakujące nie mogły wykonać dobrego ataku. W pewnym momencie na tablicy było już 6:10 i pilanki były w sporych tarapatach. Podopieczne Rafała Gąsiora nieco się rozluźniły i to spowodowało, że gospodynie je dogoniły i pojawił się wynik 20:20. O losach tego seta zadecydować miała końcówka partii. Pałac nie wykorzystał trzech piłek setowych. Za to podopieczne Wiesława Popika wykorzystały pierwszą okazję do skończenia tej partii.

Od początku trzeciego seta było czuć niebywałe napięcie w obu zespołach, tak jakby ta partia miała zadecydować o czymś ważny. Pilski blok miał był bardzo nieszczelny i doskonale wykorzystywała to Julia Twardowska. Jednak po drugiej przerwie technicznej, na której jednym punktem prowadził zespół gości, to na parkiecie niepodzielnie rządziły pilanki, które dość pewnie wygrały tę partię i objęły prowadzenie w całym spotkaniu.
Pilanki mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w walce o utrzymanie Pilanki mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w walce o utrzymanie
Gospodynie rozpoczęły czwartego seta od prowadzenia 3:0. Bardzo dobrze rozgrywała Emilia Kajzer, która w całym spotkaniu parę razy zdobyła punkty kiwając piłkę nad blokiem. Na środku siatki czujna była Faimie Rose Kingsley. Pilanki w pełni kontrolowały tego seta, ale po drugiej przerwie technicznej wyszły rozluźnione, co spowodowało, że zespół z Bydgoszczy doprowadził do remisu w tej partii i o losach czwartej partii zadecydować miała znowu końcówka. Po raz kolejny lepiej psychicznie wytrzymały pilanki i to one mogły się cieszyć z wygrania seta i całego meczu. MVP meczu została Magdalena Wawrzyniak, która zdobywała punkty w kluczowych momentach.

PGNiG Nafta Piła - Pałac Bydgoszcz 3:1 (22:25, 28:26, 25:19, 25:23)