I liga: Beniaminek bez punktów

Przed sobotnim meczem z MCKiS-em Jaworzno gospodarze deklarowali chęć rehabilitacji za nieudane spotkanie w Bielsku - Białej. Miało być zatem szybkie zwycięstwo w trzech setach, a skończyło się na wygraniu zaledwie jednej partii. Siatkarze Pronaru Parkietu przegrali drugie spotkanie w I lidze, przegrywając 1:3 z drużyną z Jaworzna.

Lidia Łydka
Lidia Łydka

Beniaminek I ligi - Pronar Parkiet Hajnówka początek sezonu miał niezwykle udany - wygrał trzy spotkania z rzędu, z teoretycznie bardzo silnymi przeciwnikami. Przed tygodniem hajnowianie mieli wielką szansę na odniesienie kolejnego zwycięstwa, gdyż w Bielsku - Białej prowadzili już 2:1 w setach, a w czwartej partii 24:20. Mimo to siatkarze z Hajnówki przegrali całe spotkanie z miejscowym BBTS-em.

Kolejny ligowy pojedynek miał pokazać, iż przegrana w Bielsku była bardziej efektem chwili dekoncentracji, niż spadku formy. Niestety, w sobotę gospodarze dobrze spisali się tylko w pierwszym secie, gdy byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali praktycznie w każdym elemencie gry.

Pomimo dość wyraźnej przewagi w pierwszej odsłonie, kolejne trzy sety padły już łupem gości i komplet punktów, całkowicie zasłużenie, pojechał do Jaworzna.

Rafał Matusiak, przyjmujący Pronaru Parkietu zastanawia się, czy dwie ostatnie przegrane nie wynikają z nastawienia mentalnego siatkarzy. W opinii zawodnika hajnowianie, po pokonaniu zespołów, które chcą walczyć o awans do ekstraklasy, w pojedynkach z teoretycznie słabszymi rywalami nie potrafią należycie się skoncentrować. Matusiakowi wydaje się także, iż zespół z Hajnówki jeszcze nie doszedł do siebie po meczu sprzed tygodnia, gdyż w naszej grze było dużo niepewności. W przyjęciu Pronar Prakiet zagrał ze skutecznością 71 proc., a w ataku – zaledwie 34 proc.

Teraz zawodników z Hajnówki czeka dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, w czasie której będą mieli czas na przeanalizowanie przyczyn słabszej gry.

Pronar Parkiet Hajnówka - MCKiS Jaworzno 1:3 (25:19, 18:25, 20:25, 21:25)