Liga azerska: Rabita Baku kończy fazę zasadniczą porażką (wideo)

Zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i Katarzyny Skorupy uległ Azeryolowi Baku w zaległym spotkaniu Superligi, ale i tak utrzymał pozycję lidera po pierwszym etapie rozgrywek.

Michał Kaczmarczyk

Zaległe starcie 12. kolejki azerskiej Superligi przyniosło niespodziewaną drugą porażkę Rabity Baku w tym sezonie. Zespół Małgorzaty Kożuch po porażce w pierwszym secie wyciągnął wnioski i nie dał mistrzowi kraju szans na rozwinięcie skrzydeł. Bierna postawa trzeciego zespołu Ligi Mistrzyń na parkiecie poskutkowała dominacją Azeryolu i zwycięstwem w czterech setach. Katarzyna Skowrońska-Dolata rozegrała całe spotkanie, natomiast pozycję pierwszej rozgrywającej na rzecz Tajki Nootsary Tomkom straciła Katarzyna Skorupa.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Strata punktów nie zmieniła jasnej sytuacji w tabeli Superligi. Rabita z 38 punktami i bilansem setów 41-11 utrzymała pozycję lidera po fazie zasadniczej. Teraz nadszedł czas na fazę play-off: Rabita zagra w półfinale z czwartym Azerrailem do dwóch wygranych, podobnie jak drugi Azeryol z trzecim Igtisadchi Baku. W finale i meczu o trzecie miejsce rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną najwcześniej 18 kwietnia. Ponadto Lokomotiv i Telekom zagrają o 5. miejsce (do dwóch wygranych).

Azeryol Baku - Rabita Baku  1:3 (25:23, 21:25, 21:25, 19:25)