KMŚ: Kubański duet Simon - Sanchez poprowadził Al-Rayyan do wygranej z Trentino Volley

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W meczu grupy B Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy, które rozgrywane są w [tag=30415]Belo Horizonte[/tag], Al-Rayyan z Kataru nie dał szans włoskiemu Trentino Volley.

Trentino od początku starało się prowadzić grę i kontrolować boiskowe wydarzenia (14:11). Jednak od pewnego momentu nastąpiło przebudzenie ekipy z Kataru, a prym wiedli Kubańczycy Michael Sanchez Bozhulev oraz Robertlandy Simon (16:16). Końcówkę inauguracyjnego seta wygrała drużyna z Azji, która wyszła na prowadzenie (22:25). [ad=rectangle] Kolejna partia miała podobny przebieg do poprzedniej. Zespół z Trydentu szybko wyszedł na starcie na prowadzenie 8:5, lecz po pierwszej przerwie technicznej przyspieszyli siatkarze Al-Rayyan (12:16). Wprawdzie Trentino Volley dogoniło swoich rywali (24:24), jednak byli oni w stanie odeprzeć napór przeciwnika i lepiej rozegrać decydujące akcje (24:26).

Przez większość trzeciej odsłony obydwie drużyny prowadziły wyrównaną walkę (16:16). Azjaci chcieli jednak postawić kropkę nad "i", zaś dobrze radził sobie środkowy Simon (18:21). Włoska ekipa nie była już w stanie przegonić rywali (22:25) i przegrała całe spotkanie 0:3.

Trentino Volley - Al-Rayyan 0:3 (22:25, 24:26, 22:25)

Trentino Volley: Sokołow (15), Lanza (15), Sole (10), Birarelli (8), Ferreira (5), Sintini (1), Colaci (libero) oraz Burgsthaler, Van Dijk, Suxho.

Al-Rayyan: Simon (20), Kazijski (10), Raphael (1), Sanchez (19), Al-Oui (2), Dahi Waleed (7), Domingos (libero) oraz Bairami.