Gładka porażka Politechniki Radomskiej z Legionovią

Jednego seta zdołały urwać Legionovii Legionowo siatkarki AZS-u Politechnika Radomska. Zwycięstwo i komplet punktów pojechał do lidera rozgrywek II ligi.

Michał Rudnik

Pojedynek na skuteczne zagrywki stoczyły siatkarki w sobotnie popołudnie w hali Politechniki. - I nieskromnie powiem, że byliśmy w nim o klasę lepsi - podkreślił trener Legionowii Dariusz Pieśniak. - My natomiast starałyśmy się dorównać liderowi i sprawić mu psikusa. Niestety, udało się to nam jedynie w drugim secie. W pozostałych odsłonach proste błędy przyjęcia sprawiły, że to rywalki przechylały szale zwycięstwa na swoją stronę - żałowała libero radomskiego teamu Kinga Sokołowska.

Porażka radomianek wynikała głównie z braku doświadczenia młodych zawodniczek. Siatkarki Legionovii skutecznie wypunktowały je głównie dzięki temu elementowi. Mimo to nie można odmówić radomiankom ambicji.

AZS POLITECHNIKA RADOMSKA - LEGIONOVIA LEGIONOVO 1:3 (18:25, 25:17, 18:25, 20:25)
Politechnika: Nadziałek, Jaroszek, Frużyńska, Pawłowska, Smykiel, Kucharska, Sokołowska (libero) oraz Dobosz, Markowska, Majkusiak, Gnyś.
Legionovia: Bartnicka, Dąbrowska, Nędzyńska, Staszewska, Laskowska, Pastuszko, Góralczyk (libero) oraz Kaca, Cabańska, Zgiet.