LE siatkarek: Grecja z kompletem punktów

W polskiej grupie odbył się także mecz Grecji z Niemcami. Siatkarki z południowej Europy wykorzystały nieobecność podstawowych zawodniczek w ekipie rywalek i wygrały 3:1.

Po spotkaniach z reprezentacją Polski Greczynki miały na swoim koncie zaledwie punkt. Przed meczem z Niemkami przed własną publicznością podkreślały, że chciałyby poprawić swój wynik. Od razu więc przystąpiły do ataku. Ich piątkowe rywalki wydawały się zupełnie zagubione, dlatego miejscowe dość szybko wygrały dwie partie. [ad=rectangle] Nasze zachodnie sąsiadki zmobilizowały się i podjęły walkę. Zawodniczki z Grecji odrobiły kilka "oczek", ale w tym secie górą były Niemki. To dodało im wiatr w żagle, bowiem do połowy kolejnej odsłony prowadziły (8:6, 16:13). Wówczas obudziły się podopieczne Ioannisa Kalmazidisa, które wygrały cztery kolejne akcje i "zgarnęły" komplet punktów.

Greczynki miały przewagę w dwóch elementach: zagrywce (8:5) i bloku (16:9).

Grecja - Niemcy 3:1 (25:20, 25:18, 24:26, 25:20) Grecja:

Chantava, Konstantinidou, Kiosi, Dioti, Lamprousi, Christodoulou, Artakianou (libero) oraz Vergidou, Papafotiou, Strantzali, Genitsaridi

Niemcy: Geerties, Silge, Lippmann, Weihenmaier, Kauffeldt, Mollers, Durr (libero) oraz Aulenbrock, Imoudu, Poll