LŚ, gr. B: Serbowie na kolanach, Amerykanie wciąż niepokonani

W starciu dwóch niepokonanych jak dotąd zespołów w Lidze Światowej 2014 lepsza od reprezentacji Serbii okazała się drużyna Stanów Zjednoczonych.

Tomasz Rosiński
Spotkanie Serbów z Amerykanami było zapowiadane jako pojedynek na szczycie grupy B, gdyż obydwa zespoły w pierwszych czterech meczach w LŚ odniosły komplet zwycięstw, zostawiając w pokonanym polu Rosjan oraz Bułgarów.
Pierwszy set rywalizacji amerykańsko - serbskiej pobudził apetyty kibiców zgromadzonych w Chicago. Siatkarze Serbii i USA walczyli bardzo ambitnie w każdej akcji, a wszystko w inauguracyjnej partii miało się rozstrzygnąć po grze na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali gospodarze (30:28).

Taki obrót spraw jakby podłamał przybyszów z Europy, którzy w kolejnych odsłonach już nie mieli argumentów do walki z dobrze tego dnia dysponowanym rywalem (25:20, 25:16) i polegli w trzech setach.

Amerykanie okazali się w tym starciu lepsi w każdym elemencie gry w siatkówkę: począwszy od ataku  (51:37), poprzez blok (8:6), po zagrywkę (6:4).

Tradycyjnie już najlepszym w ekipie USA był Matthew Anderson, który zapisał na swoim koncie 25 "oczek".

USA - Serbia 3:0 (30:28, 25:20, 25:16)

USA: Christenson (5), Sander (15), Rooney (6), Anderson (25), Lee (6), Holt (8), Shoji E. (libero) oraz Shoji K.

Serbia: Jovović (3), Atanasijević (13), Kovacević U. (6), Kovacević N. (11), Stanković (6), Podrascanin (4), Majstorović (libero) oraz Nikić (2), Petrić, Brdjović, Ivović (2).

Tabela grupy B:

Miejsce Drużyna Mecze Z-P Sety Punkty
1. USA 5 5-0 15:5 13
2. Serbia 5 4-1 12:8 10
3. Rosja 5 1-4 8:12 5
4. Bułgaria 5 0-5 5:15 2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

LŚ, gr. B: Zbawienny dla Rosjan powrót Muserskiego, Bułgaria wciąż bez zwycięstwa