Puchar Challenge kobiet: "Polski" Asterix Kieldrecht żegna się z Europą

Znamy już ósemkę zespołów, które pozostały w walce o Puchar Challenge. Jest wśród nich tylko jedna ekipa z polskimi zawodniczkami w składzie.

Michał Kaczmarczyk

W tej fazie Pucharu nie obyło się bez niespodzianek. Francuski zespół z Rocheville po raz drugi uległ mało znanemu rywalowi z Grecji, choć w rewanżu był bliski do doprowadzenia do złotego seta, wygrywając w dwóch pierwszych setach. Ostatecznie Cassidy Lichtman i Valentina Zago musiały uleć Pannaxiakosowi Naxos.

Niespodziewanie awansował też norweski Stod Volley z Aleksandrą Szymańską i Pauliną Szpak w składzie, który co prawda uległ w Baku miejscowemu Azerrailowi w trzech setach, ale zdołał wyszarpać sobie dalszy udział w rozgrywkach międzynarodowych po złotym secie, granym na przewagi. W spotkaniu rewanżowym wystąpiła jedynie druga z wymienionych Polek, która zmieniała podstawową rozgrywająca wojej drużyny Armandę Ferreirę Menezes.

Lider włoskiej ekstraklasy z Novary zrehabilitował się za porażkę w pierwszy spotkaniu z Alterno Apeldoorn, deklasując rywala z Holandi w rewanżu na własnym terenie w trzech partiach oraz złotym secie. Swój poziom potwierdził po raz kolejny niemiecki Schweriner SC, który po raz drugi pokonał Asterix Kieldrecht, w składzie którego znajdują się zawodniczki polskiego pochodzenia, Kaja Grobelna i Dominika Strumiło.

Wyniki 1/8 Pucharu Challenge kobiet:

Orbita ZTMC-ZNU Zaporoże (Ukraina) - Bursa BBK (Turcja) 0:3 (20:25, 23:25, 22:25), pierwszy mecz: 3:0 dla Bursy, awans dla Bursa BBK

Rote Raben Vilsbiburg (Niemcy) - Linamar Bekescsabai RSE (Węgry) 3:0 (25:21, 25:7, 25:18), pierwszy mecz 3:1 dla Rote Raben, awans dla Rote Raben Wilsbiburg

Schweriner SC (Niemcy) - Asterix Kieldrecht (Belgia) 3:1 (25:21, 25:15, 22:25, 25:22), pierwszy mecz 3:0 dla Schweriner, awans dla Schweriner SC

Igor Gorgonzola Novara (Włochy) - Alterno Apeldoorn (Holandia) 3:0 (25:15, 25:11, 25:9), pierwszy mecz 3:1 dla Apeldoorn, złoty set 15:5 dla Igor Gorgonzola Novara

Azerrail Baku (Azerbejdżan) - Stod Volley Steijncker (Norwegia) 3:0 (25:19, 25:20, 25:21), pierwszy mecz: 3:1 dla Stod Volley, złoty set 16:18 dla Stod Volley

Kanti Schaffhausen (Szwajcaria) - Chimik Jużnyj (Ukraina) 0:3 (17:25, 18:25, 15:25), pierwszy mecz 3:0 dla Chimika, awans dla Chimika Jużnyj

Rocheville de Cannet (Francja) - AON Pannaxiakos Naxos (Grecja) 2:3 (25:20, 25:19, 23:25, 18:25, 11:15), pierwszy mecz: 3:0 dla Pannaxiakos, awans dla AON Pannaxiakos

Urałoczka Jekaterynburg (Rosja) - Ilkbank Ankara (Turcja) 3:0 (25:13, 25:13, 25:23), pierwszy mecz: 3:0 dla Urałoczki, awans dla Urałoczki Jekaterynburg