Liga Mistrzyń: Zobacz, jak w końcowych rankingach prezentują się Polki

[tag=10912]Liga Mistrzyń[/tag] dobiegła końca, a najlepsza ekipa z Polski, [tag=2644]Chemik Police[/tag], zajęła w niej 4. miejsce, zaś wygrał [tag=33364]Eczacibasi Vitra Stambuł[/tag]. Zobacz, jak w końcowych rankingach prezentują się Polki.

Katarzyna Skowrońska-Dolata - najlepiej punktująca Polka w LM 2014/15

Najlepiej punktującą siatkarką tegorocznej Ligi Mistrzyń okazała się młoda atakująca Unedo Yamamay Busto Arsizio, Valentina Diouf, która zapisała na swoim koncie 211 punktów, wyprzedzając w tym rankingu Natalię Obmoczajewą oraz Olesię Rychliuk.

Natomiast z polskich siatkarek najwięcej skutecznych zbić wykonały: Katarzyna Skowrońska-Dolata (20. miejsce), Małgorzata Glinka-Mogentale (28. pozycja) oraz Anna Werblińska (32. lokata). [ad=rectangle] Klasyfikacja najlepiej punktujących Ligi Mistrzyń 2014/15:

Anna Werblińska - najskuteczniej atakująca Polka w LM 2014/15

W minionym sezonie Champions League najskuteczniej atakowały Milena Rasić, Christina Bauer oraz TeTori Dixon. Polki w tym zestawieniu znalazły się na dalszych pozycjach, zaś najwyżej z biało-czerwonych uplasowała się Anna Werblińska, która zajęła 45. miejsce.

Najskuteczniej atakujące:

Anna Werblińska - najlepiej zagrywająca Polka w LM 2014/15

Zdecydowaną królową zagrywki w LM 2014/15 była Koreanka Yeon-Koung Kim z Fenerbahce Stambuł, która wywalczyła zagrywką aż 30 punktów. Nieźle w tym rankingu wypadły Anna Werblińska (4. lokata) oraz Agnieszka Bednarek-Kasza (5. pozycja).

Najlepiej zagrywające:

Anna Werblińska - najlepiej przyjmująca Polka w LM 2014/15

Francesca Marcon z ekipy Unendo Yamamay Busto Arsizio bardzo dobrze przyjmowała w Lidze Mistrzyń 2014/15 i w sporej mierze przyczyniła się do zdobycia srebrnego medalu przez swój zespół. Udanie w przyjęciu zaprezentowały się Anna Werblińska (6. miejsce) i Agata Sawicka (15. lokata).

Najlepiej przyjmujące:

Agnieszka Bednarek-Kasza - najlepiej blokująca Polka w LM 2014/15

Maja Poljak z Eczacibasi Stambuł, który zwyciężył w Lidze Mistrzyń, niesamowicie spisywała się w bloku, co w pełni odzwierciedla ranking najskuteczniej blokujących siatkarek. Najwyżej z Polek uplasowała się Agnieszka Bednarek-Kasza (19. miejsce), a kilka pozycji za nią znalazła się Joanna Wołosz (26. lokata).