Polka zwyciężczynią włoskiej Serie A2

Joanna Kapturska i jej Obiettivo Risarcimento Vicenza mogą cieszyć się z zasłużonego awansu do ekstraklasy po wygranym dwumeczu z Saugella Team Monza.

Michał Kaczmarczyk

Klub atakującej znanej pod panieńskim nazwiskiem Frąckowiak przystępował do fazy play-off zaplecza włoskiej ekstraklasy z drugiego miejsca w tabeli, z dorobkiem 53 punktów. Dało mu to awans do półfinału ligi, w którym Obiettivo Risarcimento Vicenza potrzebowało trzech spotkań, aby odprawić Beng Rovigo (3:2, 0:3, 3:1).

Nieco łatwiejszy był finał ligi, w którym drużyna Kapturskiej stanęła dwukrotnie na wysokości zadania: najpierw pokonując w pierwszym starciu Saugella Team Monza bez straty seta (polska atakująca zdobyła w nim 16 punktów, w tym aż 5 dzięki zagrywce), a potem wygrywając w pięciu setach w meczu rewanżowym (15 punktów Kapturskiej, 41 proc. skuteczności).

Tym samym zespół z Vicenzy awansował do Serie A1 i zajmie miejsce Zeta System Urbino Volley. Wraz z Kapturską do sukcesu przyczyniła się także inna zawodniczka znana z parkietów Orlen Ligi, Włoszka Elisa Cella.

Obiettivo Risarcimento Vicenza - Saugella Team Monza 3:0  (26:24, 25:21, 25:12)
Saugella Team Monza - Obiettivo Risarcimento Vicenza 2:3 (25:18, 14:25, 25:22, 20:25, 13:15)