Kolejni dwaj zawodnicy dołączyli do Transferu Bydgoszcz

Powoli klaruje się sytuacja kadrowa w ekipie Transferu Bydgoszcz. W środę do drużyny Piotra Makowskiego dołączyli dwaj kolejni siatkarze, grający na pozycji przyjmującego i środkowego.

Jacek Pawłowski
Działacze Transferu Bydgoszcz od kilku lat starają się wprowadzać do drużyny wychowanków zespołu. Z grodu nad Brdą wywodzą się między innymi mistrz świata Michał Winiarski, a także reprezentanci Polski, którzy od niedzieli walczyć będą w Baku o złoty medal pierwszej edycji igrzysk europejskich: Dawid Konarski i Jan Nowakowski. W nadchodzącym sezonie, szansę wypromowania się na parkietach PlusLigi otrzymają kolejni gracze Jan Lesiuk i Mateusz Siwicki.
Mateusz Siwicki od kilku sezonów był wyróżniającym się graczem na swojej pozycji. Podczas finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2014 uznany został najlepszym środkowym turnieju. W minionym sezonie, na parkietach Młodej Ligi wywalczył z drużyną brązowy medal. W klasyfikacji najlepiej punktujących zajął 26 miejsce, z 218 punktami na koncie (2,27 pkt/set). W rankingu najlepiej blokujących był 15. (48 bloków punktowych, 0,5 bloku/set).

Jan Lesiuk był podstawowym przyjmującym i kapitanem drużyny Młodej Ligi. Na zakończenie rozgrywek został sklasyfikowany na 13. miejscu wśród najlepiej punktujących siatkarzy rozgrywek (273 punkty, 2,50 pkt/set). Wśród przyjmujących był 12. ze skutecznością 27,80 proc. przyj. perf. (633 odbiory zagrywki).