Kielczanie jak dotąd niepokonani w Raciborzu

W drugim dniu Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Raciborza, Jastrzębski Węgiel zmierzył się z Duklą Liberec. Natomiast siatkarze z Kielc podejmowali wicemistrzów Chin, Shandong Shanghai.

Anna Kardas
Anna Kardas

W pierwszym piątkowym meczu w Arenie Rafako w Raciborzu, Jastrzębski Węgiel pokonał mistrza Czech - Duklę Liberec 3:0. Siatkarzom z Jastrzębia-Zdroju zwycięstwo przyszło bez większych problemów. Zespół z PlusLigi w pierwszym secie wygrał do 19, w drugim do 18, a w trzecim do 17. Dla czeskich siatkarzy była to już druga porażka w turnieju. Dzień wcześniej ulegli zespołowi Berlin Recycling Volleys 1:3.

Podobnie jak w czwartek, drugi - wieczorny mecz cieszył się większym zainteresowaniem publiczności. Spotkanie Effectora Kielce z Shandong Shanghai był bardzo zaciętym widowiskiem. Pierwsze dwa sety należały do zespołu z PlusLigi. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza wygrali do 20 i do 22. W trzeciej odsłonie swoją przewagę pokazali goście z Szanghaju, wygrywając do 19. W czwartym secie chińska drużyna od początku wypracowała sobie kilkupunktową przewagę, której pilnowała do samego końca. Goście z Azji wygrali tą odsłonę do 23 i doprowadził do remisu 2:2. W tie-breaku rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Piątego seta wygrał Effector, ale dopiero 26:24! Dla kielczan jest to drugie zwycięstwo w tym turnieju. W czwartek siatkarze Effectora pokonali 3:1 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

W sobotę spotkania przenoszą się z Areny Rafako do hali sportowej w Rudniku. O godzinie 14.00 kędzierzynianie zmierzą się z wicemistrzami Chin. Natomiast o 20 Jastrzębski Węgiel spotka się z ekipą z Berlina.