Końcowe rankingi mistrzostw Europy. Zobacz, jak spisały się najlepsze polskie siatkarki

Reprezentacja Polski siatkarek w niedawno zakończonych mistrzostwach Europy dotarła do fazy ćwierćfinałowej. Zobacz, jak w końcowych rankingach prezentują się najlepsze polskie siatkarki.

Bardzo dobry turniej ma za sobą holenderska atakująca Lonneke Sloetjes, która została najlepszą punktującą ME 2015 z dorobkiem 117 oczek (5,85 punktu na set). Tu za nią znalazły się Rosjanka Tatiana Koszeliewa (113 punktów; 5,65 punktu na set) oraz reprezentantka Polski Katarzyna Skowrońska-Dolata (99 punktów; 4,95 punktu na set).

5.Tijana BoskovićSerbia89

Najskuteczniej blokujące zawodniczki w osobach Cristiny Chirichelli i Martiny Guiggi miała reprezentacja Włoch, natomiast niewiele gorzej od nich blokowały Irina Zariażko, Maja Poljak oraz Laura Heyrman. Najlepiej z Polek w tej klasyfikacji wypadła Sylwia Pycia, która zajęła 11. lokatę (0,72 bloku na set).

11.Sylwia PyciaPolska0,72

W polu serwisowym podczas mistrzostw Europy królowały Serbka Milena Rasić oraz Holenderka Anne Buijs, które zdobyły po 10 punktów zagrywką. Tuż za nimi uplasowała się polska przyjmująca Anna Werblińska, która zaliczyła 9 asów serwisowych.

5.Polina RahimowaAzerbejdżan8

Ranking najlepiej rozgrywających wygrała Chorwatka Bernarda Brcić, a za nią znalazły się Turczynka Nilay Ozdemir i Holenderka Laura Dijkema. Polska rozgrywająca Joanna Wołosz zajęła 9. miejsce.