AZS Częstochowa przegrał z reprezentacją Kataru

W rozegranym we wtorek sparingowym meczu AZS Częstochowa przegrał z reprezentacją Kataru 0:3. Częstochowianie uznali wyższość azjatyckiej drużynie również w dodatkowym secie.

Łukasz Witczyk

Tylko pierwszy set sparingowego pojedynku przyniósł emocje. Od pierwszych piłek częstochowianie wywalczyli sobie przewagę, ale po drugiej przerwie technicznej to Katarczycy wyszli na prowadzenie. AZS mógł tę partię wygrać, miał dwie piłki setowe, ale po grze na przewagi i dwóch blokach na Rafale Szymurze to czwarty zespół Azji wygrał inauguracyjną partię.

W dwóch kolejnych odsłonach Katarczycy nie dali najmniejszych szans częstochowianom. Systematycznie powiększali swoją przewagę, lepiej spisywali się w bloku, a także byli skuteczniejsi w ataku i zasłużenie wygrali spotkanie. Trenerzy obu ekip umówili się, że rozegrają czwarty set, w którym obraz gry nie uległ zmianie i po raz kolejny triumfowali Katarczycy.

Trener Michał Bąkiewicz w starciu z reprezentacją Kataru dał odpocząć bardziej doświadczonym zawodnikom. Nie zagrali Adrian Stańczak, Felipe Airton Bandero i Rafael Redwitz, a szkoleniowiec Akademików dał szansę gry zawodnikom, którzy stanowić będą o sile AZS-u w Młodej Lidze.

AZS Częstochowa - Katar 0:3 (27:29, 16:25, 17:25).

Dodatkowy set: 25:16 dla Kataru.

AZS Częstochowa: Tomasz Kowalski, Rafał Szymura, Stanisław Wawrzyńczyk, Michał Szalacha, Kacper Stelmach, Łukasz Polański, Jakub Bik (libero) oraz Bartosz Buniak, Szymon Herman, Bartłomiej Janus.