Liga turecka: Porażka zespołu Michała Kubiaka na inaugurację sezonu. Dobry występ Polaka

Siatkarze Halkbanku Ankara od porażki rozpoczęli zmagania w nowym sezonie ligi tureckiej. Podopieczni Lorenzo Bernardiego na własnym parkiecie przegrali z Fenerbahce Stambuł, w barwach którego udany debiut zanotował Alen Pajenk.

Jacek Pawłowski

Spotkanie pomiędzy Halkbankiem Ankara i Fenerbahce Stambuł miało bardzo emocjonujący przebieg i choć zakończyło się po trzech setach, 2000 kibiców zgromadzonych na trybunach nie mogło narzekać na nudę. We wszystkich trzech setach, losy rywalizacji rozstrzygały się w samej końcówce. Lepiej wojnę nerwów wytrzymywali goście, wśród których pierwsze skrzypce odgrywali Guillaume Quesque (14 punktów) i Metin Toy (18 punktów). W ekipie gospodarzy natomiast na wyróżnienie zasłużyli Dick Kooy (20 punktów) i Michał Kubiak (10 punktów).

Kapitan reprezentacji Polski stanowił w sobotni wieczór filar przyjęcia ekipy z Ankary. Dziku odbierał zagrywkę rywali 17 razy, nie popełniając błędu i notując skuteczność 47 proc. przyj. poz. i 29 proc. przyj. perf.  W ataku nasz gracz skutecznie zakończył 10 z 23 akcji (43 proc.).

Wyniki 1. kolejki:

Tokat Belediye Plevnespor - Arkas Spor Izmir 3:2 (20:25, 23:25, 25:20, 26:24, 15:13)
Halkbank Ankara - Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3 (25:27, 29:31, 23:25)
Inegol BLD - Bornowa Anatolian H.S. 1:3 (25:23, 29:31, 22:25, 20:25)
Ziraat Bankasi Ankara - Besiktas Stambuł 3:0 (26:24, 25:19, 25:23)
Istanbul BBSK - Sahinbey Belediye Genclikspor Voleybol 3:2 (25:18, 25:17, 26:28, 22:25, 15:6)

Maliye Milli Piyango Ankara - Galatasaray Stambuł 28 października 2015 r. godz. 16.30