Hit Orlen Ligi pełen błędów

W środowym meczu 2. kolejki Orlen Ligi Chemik Police pokonał PGE Atom Trefl Sopot 3:1. Hitowe starcie było pełne błędów obu drużyn, które rywalkom "za darmo" oddały łącznie 59 punktów.

Mecz pomiędzy Chemik Police i PGE Atom Trefl Sopot dostarczył sporo emocji. Co prawda pierwszego seta łatwo wygrały mistrzynie Polski, ale trzy kolejne sety rozstrzygały się dopiero w końcówkach. Spotkanie drużyn stawianych w gronie faworytów do zdobycia mistrzostwa Polski pełne było błędów własnych. Sopocianki popełniły ich 30, a gospodynie 29.

Policzanki miały przewagę w blokach i skuteczności ataków. Na siatce siatkarki Chemika zatrzymały 14 ataków rywalek. 6 punktów blokiem zdobyła MVP spotkania, Agnieszka Bednarek-Kasza. Z kolei sopocianki odpowiedziały 13 blokami, a najwięcej zanotowała ich Brittnee Cooper - 5. W ataku mistrzynie Polski miały 42 proc. skuteczności, a siatkarki PGE Atomu Treflu Sopot zakończyły 39 proc. ataków.

Zdecydowaną przewagę w przyjęciu miała ekipa gości. Sopocianki zanotowały 61 proc. pozytywnego przyjęcia, a dobrze w tym elemencie spisywała się Agata Durajczyk (72 proc.). Policzanki przyjmowały ze skutecznością 49 proc., a najwyższym wskaźnikiem pozytywnego przyjęcia w Chemiku legitymowała się Mariola Zenik (53 proc.).

Najwięcej punktów dla Chemika Police zdobyła Madelaynne Montano, która zapisała na swoim koncie 17 punktów, a atakowała ze skutecznością 47 proc. Tyle samo "oczek" dla PGE Atomu Trefla Sopot zdobyła Maret Balkestein-Grothues (38 proc. skuteczności ataku).