Liga Mistrzyń, gr. C: Agel Prościejów postawił się Eczacibasi Vitra Stambuł

W meczu 2. kolejki grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzyń Eczacibasi Vitra Stambuł wygrało na wyjeździe z Agelem Prościejów 3:0. Turecki zespół w każdym z setów musiał do końca walczyć o zwycięstwo.

Łukasz Witczyk

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku były siatkarki Eczacibasi Vitra Stambuł, które w poprzednim sezonie wygrały Ligę Mistrzyń i w obecnej edycji również mają wysokie aspiracje. Agel Prościejów na swoim terenie prezentuje się z dobrej strony i zawiesił tureckiemu zespołowi wysoką poprzeczkę. Zespół gości w każdym secie rozstrzygał końcówki na swoją korzyść i zasłużenie wygrał.

W pierwszej partii gra długo toczyła się punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną siatkarki Eczacibasi schodziły przy prowadzeniu 16:14, a w decydujących fragmentach inaugurującej partii ekipa gości włączyła wyższy bieg, popełniała mniej błędów, grała skuteczniej w ataku i wygrała 25:21.

Drugi set miał jeszcze bardziej wyrównany przebieg. Żaden z zespołów nie mógł wywalczyć przewagi większej niż dwa punkty, a prowadzenie zmieniało się. W końcówce jednak nerwy na wodzy utrzymały zawodniczki Eczacibasi. Co prawda Agel doprowadził do rezultatu 23:23, ale w dwóch ostatnich wymianach punkty zdobywały Turczynki i wyszły na prowadzenie 3:0.

W trzeciej odsłonie Agel był równie blisko wygrania seta, lecz po raz trzeci musiał uznać wyższość rywalek. Czeszki prowadziły już 21:19, ale Eczacibasi to zbyt doświadczony zespół, by nie wykorzystać błędów popełnianych przez rywalki. Ekipa z Turcji były bardziej skoncentrowane i w ostatnim fragmencie trzeciego seta oddała rywalkom tylko punkt.

Liderką Agelu była Melissa Vargas Abreu, która na swoim koncie zapisała aż 32 punkty i atakowała ze skutecznością 54 proc. W zespole ze Stambułu najlepsza pod tym względem była Tijana Bosković - 19 "oczek".

Agel Prościejów - Eczacibasi Vitra Stambuł 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)

Agel: Vargas Abreu (32), Weiss (2), Steenbergen (7), Borovinsek (2), Markewicz (4), Matienzo Linares (7), Kovarova (libero) oraz Pereira Soares, Tinklova, Herelova (1).

Eczacibasi: Bosković (19), Kreklow (3), Larson-Burbach (8), Furst (5), Ozsoy (16), Poljak (9), Kuzubasioglu (libero) oraz Demir Gulen, Calderon Diaz.