Liga Mistrzyń, gr. F: Łatwe zwycięstwo Dynamo Moskwa

W jedynym czwartkowym meczu siatkarskiej Ligi Mistrzyń Dynamo Moskwa pokonało w trzech setach Rocheville Le Cannet. Liderką zwycięskiej drużyny była Natalia Obmoczajewa.

Łukasz Witczyk

Zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku były siatkarki Dynama Moskwa. Gospodynie nie zawiodły i odniosły wysokie zwycięstwo. Rosyjski zespół najwięcej problemów z wygraną miał w pierwszym secie, w którym gra początkowo toczyła się punkt za punkt. Jednak po pierwszej przerwie technicznej Dynamo zaczęło zyskiwać przewagę i nie oddało ją do końca seta.

W drugiej odsłonie zespół ze stolicy Rosji absolutnie dominował nad rywalkami. Na pierwszą przerwę techniczną gospodynie schodziły przy prowadzeniu 8:3, a następnie systematycznie powiększały swój zapas nad ambitnymi rywalkami. Te jednak popełniały zdecydowanie więcej błędów i były nieskuteczne w ataku, co zaowocowało porażką do 13.

Również trzeci set był formalnością. Napędzone triumfami w dwóch pierwszych odsłonach siatkarki Dynama z łatwością wykorzystywały błędy siatkarek Rocheville Le Cannet. Trzecią odsłonę Rosjanki wygrały do 17, a cały mecz 3:0. Ich liderką była Natalia Obmoczajewa, która zdobyła 19 "oczek". Wśród gości najlepsza byłą Jewgenija Niuchałowa - autorka 8 punktów.

Dynamo Moskwa - Rocheville Le Cannet 3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

Dynamo: Markowa (4), Szczerban (10), Obmoczajewa (19), Kosianenko (1), Ljubuszkina (9), Fetisova (7), Małowa (libero) oraz Bavykina, Vetrova, Lazareva (1).

Rocheville: Martinez (7), Niuchałowa (8), Marte Frica (6), Fedele (7), Stam-Pilon (7), Zambelli, Tsutsui (libero) oraz Bauer, Guerra Franco, Kornienko.