Puchar Challenge: Wygrana i awans zespołu Bartosza Bućko. Trzej inni Polacy za burtą

Zespół z Bartoszem Bućko w składzie pewnie awansował do kolejnej rundy rywalizacji o Puchar Challenge. Polak miał w tym sukcesie skromny udział. Trzej inni Polacy pożegnali się z rywalizacją.

Jacek Pawłowski
 Grający w barwach austriackiego Union Waldwiertel dwaj Polacy: Dawid Siwczyk, Michał Peciakowski, Maciej Madej pożegnali się z marzeniami o zdobyciu Pucharu Challenge już po meczach 2. rundy rozgrywek. Dwaj pierwsi siatkarze rozpoczęli mecz rewanżowy w wyjściowym zestawieniu, jednak nie pomogli zespołowi w odniesieniu zwycięstwa nad Volley Amrisvil.

Pierwszy z wspomnianych graczy zanotował udany występ indywidualny, kończąc spotkanie z 10 punktami na koncie. Peciakowski zagrał w trzech pierwszych setach, ostatni natomiast spędził w kwadracie dla rezerwowych, kończąc mecz z dorobkiem 3 oczek. Na placu gry pojawił się także trzeci z naszych graczy. Rozgrywający Maciej Madej, który w drugiej i trzeciej partii pojawił się na boisku w roli zmiennika, a w czwartym secie od początku kierował grą austriackiego zespołu. Były siatkarz BBTS-u Bielsko-Biała w całym spotkaniu zapisał na swoim koncie 2 punkty, zdobyte blokiem.

W lepszym humorze rywalizację w 2. rundzie zakończył Bartosz Bućko, którego Calzedoni Werona wyeliminowała Fonte Bastardo Azores. Polak na boisku pojawił się w trakcie trzeciego seta, jednak swoją grą nie zaimponował, kończąc 1 z 3 piłek.

Wyniki 2. rundy Pucharu Challenge:

Bate Borysów - Fakieł Nowy Urengoj 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)
Pierwszy mecz: 1:3, awans: Fakieł Nowy Urengoj

Union Waldwiertel - Volley Amrisvil 2:3 (23:25, 25:20, 15:25, 25:22, 9:15)
Pierwszy mecz: 1:3, awans: Volley Amrisvil

Spartak Myjawa - Calcit Kamnik 1:3 (20:25, 23:25, 25:23, 22:25)
Pierwszy mecz: 1:3, awans: Calcit Kamnik

OK Novi Pazar - C.S. Arcadi Galati 2:3 (25:22, 21:25, 18:25, 25:21, 9:15)
Pierwszy mecz: 1:3, awans: C.S. Arcadi Galati

Roimu Raisio - Nyborg Bergen 3:1 (21:25, 25:22, 30:28, 25:22)
Pierwszy mecz: 3:0, awans: Roimu Raisio

Fino Kaposvar - Mladost Marina Kastela 3:1 (25:27, 25:22, 25:19, 25:23)
Pierwszy mecz: 3:2, awans: Fino Kaposvar

Prefaxis Menen - Orion Doetinchem 3:1 (25:18, 25:15, 23:25, 25:19)
Pierwszy mecz: 3:1, awans: Prefaxis Menen

Istanbul BBSK - Mladost Brcko 3:0 (25:16, 25:17, 25:14)
Pierwszy mecz: 3:1, awans: Istambuł BBSK

Benfica Lizbona - Biogas Volley Nafels 3:1 (25:19, 25:15, 16:25, 25:20)
Pierwszy mecz: 3:0, awans: Benfika Lisbona

Spartak Ljig - Studenti Tirana 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)
Pierwszy mecz: 3:0, awans: Spartak Ljig

Ethnikos Aleksandroupolis - Panvita Pongrad Murska Sobota 3:1 (19:25, 25:21, 27:25, 25:21)
Pierwszy mecz: 3:2, awans: Ethnikos Aleksandroupolis

Mladost Zagrzeb - VC Amstetten 3:2 (25:22, 20:25, 21:25, 25:20, 15:11)
Pierwszy mecz: 1:3, awans: VC Amstetten

Hapoel Kfar Saba - Anortosis Famagusta 3:0 (25:18, 25:23, 25:13)
Pierwszy mecz: 3:0, awans: Hapoel Kfar Saba

Gentofte Volley - BK Tromso 3:1 (25:21, 25:12, 23:25, 25:18)
Pierwszy mecz: 3:0, awans: Gentofte Volley

Fonte Bastardo Azores - Calzedonia Werona 1:3 (15:25, 11:25, 27:25, 21:25)