Serie A: Hit na szczycie tabeli zacięty, ale reszta spotkań 8. kolejki jednostronna

Ósma kolejka ligi włoskiej poza spotkaniem na szczycie tabeli nie należała do pasjonujących. Faworyci wygrywali swoje mecze w trzech setach i coraz wyraźniej zarysowuje się podział w tabeli na mocniejszych i słabszych.

Ola Piskorska

W tej kolejce najbardziej wyczekiwany przez wszystkich był mecz lidera tabeli z wiceliderem, który odbywał się na boisku Cucine Lube Banca Marche Civitanova. Gospodarze przegrywali już 2:0 w setach, ale poderwali się i doprowadzili do piątego seta, w którym długo mieli przewagę. Jednak w ostatnich akcjach górą byli ponownie zawodnicy DHL Modena i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z wygranej. Do powrotu na fotel lidera tabeli zabrakło im kilku małych punktów i to nadal Lube prowadzi w wyścigu o tytuł mistrza Włoch.

Pozostałe spotkania nie przyniosły emocji, tylko w pojedynczych setach zdarzało się trochę walki. Coraz wyraźniej zarysowuje się podział na zespoły walczące o czołowe lokaty i te o niskich budżetach, walczące o przetrwanie. Do tych pierwszych można zaliczyć oczywiście Lube, Modenę i Trentino Volley, a w dalszej kolejności Sir Safety Umbria Volley Perugia i Calzedonia Werona.

Ani jednego meczu przez osiem kolejek nie wygrał zespół z Mediolanu i zapowiada się na to, że będzie to dla niego już kolejny bardzo nieudany sezon.

Wyniki spotkań 8. kolejki Serie A:

Tonazzo Padova - CMC Romagna 3:0 (30:28, 25:20, 28:26)
Najwięcej punktów: dla Tonazzo Padova - Alexander Berger (15) i Brian Cook (12); dla CMC Romagna - Maurice Torres (22), i Maarten Van Garderen (14).

Sir Safety Conad Perugia - Exprivia Molfetta 3:0 (25:22, 25:22, 25:16)
Najwięcej punktów: dla Sir Safety Conad Perugia - Aleksandar Atanasijević (17) i Christian Fromm (11); dla Exprivia Molfetta - Fernando Hernandez (15), Davide Candellaro (8).

Diatec Trentino - Ninfa Latina 3:0 (25:22, 25:17, 25:16)
Najwięcej punktów: dla Diatec Trentino - Mitar Djurić (15), Sebstian Sole (9); dla Ninfy Latina - Simon Hirsch (14), Alen Sket (10).

Calzedonia Werona - - Revivre Milano 3:0 (25:16, 25:20, 27:25)
Najwięcej punktów: dla Calzedonii Werona - Uros Kovacević (14), Sasa Starović oraz Aidan Zingiel (po 12); dla Revivre Milano - Dos Santos (14), Todor Skrimow (13).

Mecz pomiędzy Gi Group Monza i LPR Piacenza został przełożony na środę 2 grudnia.