Liga Mistrzów, gr. C: Niesamowity set w Maaseiku, pierwsze zwycięstwo Noliko

Noliko Maaseik pokonało 3:0 PAOK Saloniki w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Pierwsza partia tego pojedynku trwała aż 45 minut i zakończyła się po długiej walce na przewagi.

Wiktor Gumiński

Kibice Noliko nie mogli sobie wymarzyć bardziej emocjonującego przebiegu inauguracyjnej odsłony niż ten, jaki zaserwowali im wtorkowego wieczora ich ulubieńcy. Nie dość, że w żadnym momencie pierwszego seta ani jedna, ani druga ekipa nie posiadała pokaźnej inicjatywy, to na dodatek zwycięzca został wyłoniony po iście morderczej końcówce. Siatkarze PAOK-u meli prawo pluć sobie w brodę, ponieważ nie wykorzystali żadnej z licznych piłek setowych. Miejscowym zwycięstwo 37:35 zapewniły ostatecznie udane zagrania holenderskiego duetu Jelte Maan - Rob Bontje.

Kolejna partia trzymała w napięciu do drugiej przerwy technicznej, na której goście z Grecji prowadzili 16:15. Wówczas jednak po ich stronie zaczął mylić się atakujący Rolando Cepeda, co pozwoliło siatkarzom Noliko odzyskać inicjatywę i triumfować 25:22.

Trzeci set nie dostarczył już wielu emocji. Gospodarze szybko wypracowali sobie kilkopunktową przewagę, by później spokojnie ją kontrolować i przypieczętować triumf w całym spotkaniu.

Znakomite zawody rozegrał wspominany już wcześniej przyjmujący Jelte Maan, który popełnił zaledwie jeden błąd (w przyjęciu) i atakował ze znakomitą, 82-procentową skutecznością. W bloku z równie świetnej strony pokazał się natomiast Bontje (6 punktów).

Ciężar gry przyjezdnych spoczywał przede wszystkim na dwójce ofensywnie usposobionych Kubańczyków: Cepedzie oraz Javierze Jimenezie. Łącznie wykonali oni 61 ataków, skutecznie wykańczając mniej więcej połowę z nich. Siatkówka prezentowana przez graczy PAOK-u był jednak za mało wszechstronna, by na dłuższą metę skutecznie rywalizować z Noliko. Tym samym belgijska ekipa zdobyła pierwsze punkty w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Noliko Maaseik - PAOK Saloniki 3:0 (37:35, 25:22, 25:19)

Noliko: Maan (17), Pereyra (14), Wijsmans (15), Raymekers (3), Pinheiro (4), Bontje (14), Jorna (libero) oraz Finoli

PAOK: Jimenez (11), Ntinas (7), Kournetas, Cepeda (20), Georgiew (6), Petroglou (9), Gkaras (libero) oraz Terzis, Efraimidis, Karasavvidis