LM, gr. G: Dragons Lugano z pierwszym zwycięstwem

W 3. kolejce Ligi Mistrzów siatkarze Dragons Lugano poszli w ślady swoich grupowych liderów - Asseco Resovii Rzeszów. Szwajcarzy pewnie pokonali na własnym terenie drużynę Tomisu Constanta 3:0.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała

Po środowym meczu Asseco Resovii z Volley Asse-Lennik w stolicy Podkarpacia, zmagania grupy G Ligi Mistrzów przeniosły się do szwajcarskiej miejscowości Lugano. Tamtejszy zespół podejmował drużynę Tomis Constanta.

Spotkanie, podobnie jak to w hali Podpromie w Rzeszowie, miało swój finisz po trzech setach, a góra okazali się gospodarze. Choć wynik poszczególnych setów wskazuje na wyrównaną walkę, potyczka przebiegła bez większych emocji.

Dwa pierwsze sety to przede wszystkim nierówna gra obu zespołów. Siatkarze Tomisu Constanta mimo zdecydowanie większej siły ognia na siatce, w kluczowych momentach pogrążali się błędami własnymi. Dodatkowo różnicę na korzyść szwajcarskich Smoków zrobił rozgrywający Marcelo Elgarten. W porównaniu do swojego vis-a-vis prowadził bardziej kombinacyjną grę, a co najważniejsze, w decydującej fazie seta nie bał się zaryzykować.

Na początku trzeciej odsłony wszystko wskazywało na to, że przyjezdnym udało się złapać swój rytm gry, a ofensywnemu duetowi w postaci Metodiego Ananiewa oraz Dragosa Pavela w końcu w pełni rozwinąć skrzydła (8:3). Przodowanie na tablicy wyników podopiecznym Martina Stojewa udało się utrzymać jedynie do drugiej przerwy technicznej (16:14). Później odezwały się stare demony gości w postaci słabszego przyjęcia i prostych błędów własnych. W efekcie w ekspresowym czasie stracili wypracowaną przewagę i ostatecznie przegrali partię oraz całe spotkanie 0:3.

Kolejna seria spotkań siatkarskiej Champions League zostanie rozegrana w dniach 16-17 grudnia. Wówczas Tomis Constatna będzie miał okazję zrewanżować się ekipie Dragons Lugano, następnie Volley Asse-Lennik po raz kolejny spróbuje swoich sił z mistrzami Polski.

#Dragons Lugano - Tomis Constanta 3:0 (26:24, 25:23, 25:22)

Dragons: Radziuk (12), Elgarten (2), Todorow (11), Hietanen (16), Andrić (15), Valsecchi (5), Rosić (libero) oraz Pokersnik

Tomis: Vologa (6), Stancu (5), Mitev (5), Ananiew (17), Pavel (17), Gotch (8), Skundrić (libero) oraz Muscina, Gavriz, Mihalescu